Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple wprowadzi płatności odroczone. Apple Pay Later pozwoli podzielić należność na cztery raty

Początkowo Apple Pay Later ma być dostępne na rynku amerykańskim i działać dla zakupów online

Wczoraj wystartowało wydarzenie WWDC, czyli konferencja Apple poświęcona nowościom wprowadzanym przez dostawcę elektroniki, głównie w zakresie oprogramowania. Korporacja technologiczna z Cupertino zapowiedziała kilka innowacji, w tym między innymi usługę Apple Pay Later. To wyczekiwane już od jakiegoś czasu płatności odroczone od amerykańskiego potentata.

Przeczytajcie także: Do marketów trafiła odświeżona wersja aplikacji mObywatel

Apple Pay Later to nowinka w aplikacji Wallet. Rozwiązanie pozwoli rozłożyć na raty zakupy zrobione online (także za pośrednictwem aplikacji). Płatność rozkładana jest na cztery części, a klient ma maksymalnie sześć tygodni na jej uregulowanie. Jeśli nie przekroczy tego terminu, nie musi się obawiać dodatkowych kosztów. Początkowo narzędzie ma być dostępne tylko na rynku amerykańskim.

Na temat możliwego wprowadzenia tej usługi głośno było od kilku kwartałów. Jeszcze w lipcu 2021 roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma z Cupertino może pracować nad Apple Pay Later z Goldman Sachs, czyli instytucją, z którą wcześniej wprowadziła na rynek kredytówkę Apple Card. Warto też przypomnieć, że potentat technologiczny umożliwia posiadaczom karty kupowanie sprzętu tej marki na nieoprocentowane raty.

Przeczytajcie także: SGB wdraża aplikację mobilną dla przedsiębiorców

Nowością w iOS będzie także Apple Pay Order Tracking. Rozwiązanie pomoże zbierać rachunki i śledzić zamówienia opłacone z pomocą Apple Pay. Narzędzie to będzie jednak wymagało współpracy ze strony sprzedawcy, a więc wystawcy faktury.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies