Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Do marketów trafiła odświeżona wersja aplikacji mObywatel. Nowości mogą się przydać podczas wakacji

Twórcy dopracowali też nawigację po programie – zarządzanie apką ma być łatwiejsze

W marketach App Store i Google Play pojawiła się nowa wersja aplikacji mObywatel. Warto na nią zwrócić uwagę m.in. w kontekście planowania wakacyjnych wyjazdów, ponieważ usługa umożliwiająca prezentację Unijnego Certyfikatu Covid została wzbogacona o certyfikaty dzieci. Każdy opiekun, który ma przypisane dziecko do swojego ubezpieczenia zdrowotnego, może pobrać dodatkowy UCC.

Przeczytajcie także: Banki posiadają blisko 600 oddziałów bezgotówkowych

Kolejną zmianą jest ujednolicenie nawigacji, dzięki której zarządzanie apką ma być łatwiejsze. Użytkownik może liczyć na prosty dostęp do ustawień, regulaminów czy historii czynności. Nowością jest także skrzynka powiadomień. W pierwszej kolejności pojawią się w niej informacje na temat ważności cyfrowych dokumentów, docelowo będą tam trafiać m.in. powiadomienia o sprawach urzędowych.

Twórcy zreorganizowali także sekcję dotyczącą pomocy technicznej: Pojawiły się w niej odnośniki do najczęściej zadawanych pytań, a kontakt z infolinią został podzielony na kategorie. Z kolei moduł mPojazd uzupełniono o przyciski służące do aktualizacji dokumentu. Pojawią się one automatycznie, gdy minie termin ważności badań technicznych lub ubezpieczenia OC.

Przeczytajcie także: SGB wdraża aplikację mobilną dla przedsiębiorców

Zmiany w aplikacji mObywatel mają przybrać znacznie szerszy charakter. Do uzgodnień i konsultacji publicznych został skierowany projekt ustawy, która sprawi, że apka będzie miała taką samą wartość jak stosowane teraz dowody osobiste. Dotyczy to także pozostałych cyfrowych dokumentów przechowywanych w tym systemie. Jednocześnie w programie należy się spodziewać szeregu nowości, w tym systemu e-Płatności.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies