Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zapowiedziano kolejną wersję aplikacji mObywatel. Wśród nowości płatności, pełnomocnictwa i powiadomienia

Część nowości zostanie wdrożona w systemie w tym roku, można już zgłaszać uwagi do projektowanych rozwiązań

Podczas wydarzenia Impact’22 w Poznaniu zapowiedziano zmiany w aplikacji mObywatel, przedstawianej jako wersja 2.0. Narzędzie (także w wersji przeglądarkowej) ma korzystać np. ze zintegrowanego systemu e-Płatności. Dla użytkownika będzie to oznaczać m.in. natychmiastowe realizowanie urzędowych płatności bez prowizji, wybór metody płatności oraz monitorowanie jej statusu czy automatycznie wypełnione formularze. Pojawią się też powiadomienia o zbliżających się płatnościach.

Przeczytajcie także: Pocztowy udostępni wirtualne karty płatnicze

Kolejna nowość będzie dotyczyć prawa jazdy – wystawienie go w formie elektronicznej ma następować niemal natychmiast po wpisaniu do systemu informacji o zdanym egzaminie. Kierowca będzie mógł go używać bez czekania na fizyczny dokument. O dostępności tego ostatniego aplikacja ma zresztą informować użytkownika. System wyśle też powiadomienia o zwrocie podatku, dofinansowaniu z gminy czy decyzji o przyjęciu dziecka do przedszkola. Apka przypomni także o zbliżającym się terminie ważności dokumentów, np. dowodu osobistego.

mObywatel w nowej odsłonie będzie asystentem, który nie tylko przypomni o ważnych sprawach urzędowych, ale też właściwie je uporządkuje – wszystkie wiadomości nadesłane przez różne instytucje będą trafiać do jednej skrzynki. System będzie zintegrowany z następującymi rejestrami: Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej, Krajowym Rejestrem Sądowym, Rejestrami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Rejestrem Komorników i Notariuszy. mObywatel ułatwi również załatwianie spraw za pomocą pełnomocnictwa.

Przeczytajcie także: Nowa metoda płatności w sklepach IKEA

Nowe pomysły dotyczące funkcji mObywatela są poddane konsultacjom społecznym – przyszli użytkownicy mogą wypełnić ankietę i przesłać twórcom swoje uwagi. Z propozycjami zmian można się zapoznać pod tym adresem. Kiedy zostaną one wdrożone? Część podobno jeszcze w tym roku, na całość trzeba będzie poczekać kilka kwartałów.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies