Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w aplikacji mObywatel coraz bliżej. Zostanie zrównana z tradycyjnym dowodem osobistym

Urzędnicy przekonują, że zmieni się nie tylko znaczenie państwowej apki, ale też zakres świadczonych przez nią usług

Coraz głośniej jest o projekcie ustawy dotyczącej aplikacji mObywatel. Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, zapowiedział podczas konferencji prasowej, że zostanie on niebawem zamieszczony na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Jedna z najważniejszych zmian przewiduje, że apka będzie miała taką samą wartość jak stosowane teraz dowody osobiste. Dotyczy to także pozostałych cyfrowych dokumentów przechowywanych w tym systemie.

Przeczytajcie także: W aplikacji InPost Fresh pojawił się Carrefour

Andruszkiewicz przekonywał też, że zmiany mają sprawić, iż mObywatel pozwoli korzystać bez problemu z innych systemów teleinformatycznych. Narzędzie to ma w pełni wystarczyć do potwierdzenia w nich tożsamości. Administracja państwowa chce też uprościć nawiązywanie współpracy z usługodawcami, którzy chcieliby udostępniać swoje rozwiązania w aplikacji. Wprowadzenie funkcji powiadomień sprawić ma z kolei, że użytkownik nie zapomni o załatwieniu istotnych dla niego spraw.

Jeszcze w pierwszej połowie maja przedstawiciel rządu zapowiedział szereg nowości w mObywatelu. Warto przypomnieć, że w narzędziu tym, dostępnym także w wersji przeglądarkowej, ma się pojawić zintegrowany system e-Płatności. Dla użytkownika będzie to oznaczać m.in. natychmiastowe realizowanie urzędowych płatności bez prowizji, wybór metody płatności oraz monitorowanie jej statusu czy automatycznie wypełnione formularze. Więcej na temat nowości przeczytacie w tym tekście.

Przeczytajcie także: Artur Maliszewski prezesem Europy

Na koniec warto dodać, że mObywatel szybko zyskuje na popularności. O ile na początku 2020 roku apkę zainstalowano ok. 776 tys. razy, o tyle na koniec maja br. liczba instalacji zbliżyła się do 8 mln.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies