Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Artur Maliszewski prezesem Europy. Marat Nevretdinov będzie rozwijał międzynarodowy projekt Talanxa

Z nieoficjalnych informacji cashless.pl wynika, że Europa ma stać się dla grupy Talanx hubem do rozwijania sprzedaży w modelu embedded insurance

Artur Maliszewski został powołany na stanowisko prezesa spółek Europa Ubezpieczenia. Obowiązki przejmie od Marata Nevretdinova, który dotychczas stał na czele Europy. Artur Maliszewski w latach 2017-2021 był szefem grupy Axa w Polsce, wcześniej był prezesem Nordea PTE oraz wiceprezesem Alior Banku i Raiffeisen Banku.

Przeczytajcie także: Grzegorz Pawlicki i Krzysztof Morawski w zarządzie Europy

Marat Nevretdinov, od lat zawiadywał Europą, jako wiceprezes pełniący obowiązki prezesa. Po powołaniu Artura Maliszewskiego pozostaje w zarządzie. A jednocześnie powierzona mu została funkcja COO International Partnerships, podmiotu z grupy Talanx, do której Europa należy. Na skutek tego awansu wewnątrz struktur grupy będzie odpowiadał za rozwój nowego międzynarodowego biznesu.

Przeczytajcie także: O affinity, czyli ubezpieczeniowych koligacjach

Enigmatyczne sformułowanie dotyczące nowych obowiązków Marata Nevretdinova wydaje się potwierdzać pogłoski, że Europa ma stać się dla całej grupy Talanx hubem do rozwijania embedded insurance. Z nieoficjalnych informacji pozyskanych przez serwis cashless.pl wynika, że Talanx od pewnego czasu analizował możliwości spółek z grupy w zakresie rozwijania biznesu ubezpieczeń w modelu sprzedaży partnerskiej, głównie w e-commerce i na platformach. Ten wewnętrzny konkurs wygrać miała właśnie Europa, która podobno będzie odpowiedzialna za stworzenie odpowiedniej platformy i narzędzi. Mają one pozwolić całej grupie mocniej zaistnieć w embedded insurance. A całością, z poziomu europejskiego, pokieruje właśnie Marat Nevretdinov.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies