Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Potężny gracz na rynku płatności odroczonych. Do gry chce wejść Apple

Usługa Apple Pay Later początkowo będzie pewnie dostępna wyłącznie na rynku amerykańskim

Apple i Goldman Sachs pracują podobno nad nowym rozwiązaniem: Apple Pay Later, o czym donosi serwis Bloomberg. To nic innego jak płatności odroczone. Osoby korzystające z płatności Apple Pay w sklepach stacjonarnych oraz internetowych będą mogły rozkładać je na raty. W planie "Apple Pay in 4" zakupy trzeba będzie spłacić w czterech nieoprocentowanych ratach co dwa tygodnie. Z kolei taryfa funkcjonująca obecnie pod nazwą "Apple Pay Monthly Installments" wydłuży czas na spłatę zobowiązania, ale będzie obarczona odsetkami.

Przeczytajcie także: Rosyjskie roboty dostarczą posiłki amerykańskim studentom

Obie firmy współpracują ze sobą już od jakiegoś czasu, niespełna dwa lata temu wprowadziły na rynek kredytówkę Apple Card, która wciąż dostępna jest wyłącznie na rynku amerykańskim. Wydaje się, że z Apple Pay Later będzie podobnie. Z serwisu cashless.pl dowiesz się, że Apple umożliwia już posiadaczom Apple Card kupowanie sprzętu tej marki na nieoprocentowane raty. Z medialnych doniesień wynika jednak, że nowa usługa nie będzie się ograniczać do kredytówki producenta iPhone’a – klient uzyska możliwość wybrania innego plastiku.

Przeczytajcie także: Millennium na ostatniej prostej przed wdrożeniem Blika C

Szczegóły projektu nie są znane, nie jest jasne, kiedy korporacje wprowadzą go na rynek i czy w ogóle do tego dojdzie – spółki odmówiły komentarza w tej sprawie. Takie rozwiązanie wydaje się jednak bardzo prawdopodobne, bo jeszcze mocniej przywiązałoby użytkowników sprzętu Apple do firmy z Cupertino. Chociaż wielu osobom kojarzy się ona głównie jako producent urządzeń i rzeczywiście to z ich sprzedaży pochodzi większość przychodów, warto mieć na uwadze, że od kilku lat korporacja bardzo mocno stawia na rozwój usług: od filmów i muzyki, przez aplikacje i gry, po finanse.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies