Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rosyjskie roboty będą dostarczać posiłki amerykańskim studentom. Yandex nawiązał współpracę z Grubhub

Zamówienia dostarczane przez maszyny powinny być realizowane jeszcze w tym roku

Grubhub, amerykańska platforma do zamawiania i dostarczania jedzenia z restauracji, poinformowała niedawno o nawiązaniu współpracy z korporacją Yandex. Podmiot, nazywany czasem rosyjskim Google, rozwija projekt autonomicznych pojazdów niewielkich rozmiarów, które są w stanie przewozić towary – np. posiłki z restauracji. Ich kooperacja zaowocuje nową formą transportu produktów na terenie kampusów uczelni w USA.

Przeczytajcie także: Biedronka wchodzi bardziej w e-commerce

Rosyjski potentat technologiczny rozwija swój pomysł za pośrednictwem Yandex Self-Driving Group i przekonuje, że testował już maszyny na kilku kontynentach. Ponoć bez problemów radzą sobie na chodnikach i przejściach dla pieszych, działają zarówno w dzień, jak i w nocy, niestraszne im opady deszczu czy śniegu. Najważniejsze jest jednak to, że robotem nie trzeba sterować, więc flota tych pojazdów może jednocześnie realizować wiele zamówień bez angażowania człowieka w ten proces.

Klient korzysta z usługi za pomocą aplikacji Grubhub. Najpierw otrzymuje na nią powiadomienie, że robot zbliża się do adresu podanego w zamówieniu, a potem otwiera schowek z pomocą smartfona. Robot może wracać do restauracji czy baru, w których obsługa zapakuje do jego wnętrza kolejny posiłek. W teorii rozwiązanie jest szybkie i tanie. Za kilka miesięcy amerykańscy studenci i restauratorzy przekonają się zapewne, jak wygląda to w praktyce. Grubhub działa na terenie ponad 250 kampusów, ale na razie nie wiadomo, ile z nich będzie obsługiwane przez roboty.

Przeczytajcie także: W wakacje szybciej zapłacicie za paliwo na Orlenie

Na temat podobnego projektu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w kwietniu ubiegłego roku. Głośno zrobiło się wówczas o startupie Starship Technologies, który również stworzył autonomicznego robota z myślą o dostarczaniu przesyłek. Już wtedy firma informowała, że testowała swój pomysł w kilku krajach, a liczbą 100 tys. zrealizowanych dostaw mogła się pochwalić jeszcze latem 2019 roku. Projekty tego typu mają być jednym ze sposobów na rozwiązanie tzw. problemu ostatniej mili w łańcuchu detalicznym.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies