Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Usługi KIR pojawiły się na rynku nieruchomości. Z mSzafir i mojeID korzysta firma z Warszawy

Strony zapewniają, że wykorzystanie tych narzędzi skróci i ułatwi proces podpisywania umów

KIR poinformował o wprowadzeniu swoich usług do nowej branży: mojeID i mSzafir zadebiutowały na rynku nieruchomości. Stało się tak za sprawą nawiązania współpracy z działającą w Warszawie firmą Maxon Nieruchomości.

Przeczytajcie także: Revolut uruchamia staking

Rozwiązanie mojeID umożliwi klientom potwierdzanie tożsamości online z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Uruchomiona w 2019 roku usługa pozwala już na takie działania w innych segmentach gospodarki – m.in. w energetyce, finansach, ochronie zdrowia czy grach losowych. KIR zapewnia, że z narzędzia może już korzystać ponad 21 mln klientów banków.

Z kolei mSzafir pozwoli zweryfikowanemu uprzednio klientowi podpisać umowę. Mobilny kwalifikowany podpis elektroniczny funkcjonuje w wersji zintegrowanej, dzięki czemu użytkownik może przejść przez cały proces bezpośrednio na stronie Maxon Nieruchomości – w efekcie klient nie musi korzystać z dodatkowej aplikacji (podpisane w ten sposób dokumenty nie opuszczą strony usługodawcy). Co ważne, nie wiąże się to z dodatkową opłatą.

Przeczytajcie także: Curve zamyka program Rewards

Partnerzy przekonują, że nowość pozwoli skrócić czas zawierania umów. Klient może przejść proces weryfikacyjny i podpisać dokumenty w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, dzięki czemu znika niedogodność w postaci poszukiwania terminów odpowiadających obu stronom. Nierzadko wydłużało to procesu wynajmu bądź kupna nieruchomości. Może to w szczególności zainteresować podmioty spoza Warszawy, które poszukują lokali w stolicy – zbędne staje się jechanie do niej wyłącznie w celu podpisania umowy.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies