Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut rozwija usługi kryptowalutowe. Fintech uruchamia staking

Stakowanie jest formą pasywnego zarabiania na wirtualnych walutach

Revolut uruchamia nową usługę dla klientów inwestujących w kryptowaluty: staking. Początkowo fintech z siedzibą w Londynie udostępni to rozwiązanie dla kilku tokenów: Ethereum (ETH), Tezos (XTZ), Cardano (ADA) oraz Polkadot. Dostęp do niego uzyskają użytkownicy z Wielkiej Brytanii oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a zatem także z Polski.

Przeczytajcie także: Allegro robi porządki w wynikach wyszukiwania

Stakowanie polega na przechowywaniu w portfelach kryptowalutowych aktywów, które mają zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie sieci blockchain. Może to trwać kilka dni, ale też kilka miesięcy. Aby skłonić posiadaczy kryptowalut do ich zablokowania, obiecuje im się nagrodę. Stakowanie można zatem porównać do depozytu bankowego dającego określony procent zwrotu za jego utrzymywanie. O jakim zwrocie mowa w przypadku Revoluta? To zależy m.in. od tokenu oraz wartości wkładu, niemniej jak podaje fintech, klienci mogą osiągnąć w ten sposób stopę zwrotu na poziomie do 11,65 proc. w skali roku.

Przeczytajcie także: Bank Pocztowy znosi opłaty za prowadzenie Konta w Porządku

Brytyjski podmiot budujący aplikację finansową zaoferował pierwsze trzy kryptowaluty w 2017 roku. Od tego czasu oferta fintechu uległa mocnej rozbudowie: w połowie 2021 roku było ich już ponad 50, a rok później przeszło 80. Firma nie tylko poszerzyła listę tokenów, ale też dodała nowe funkcje, w tym spend from crypto, dzięki której kryptowalutami można płacić za codzienne wydatki. Revolut uruchomił też w swojej aplikacji moduł edukacyjny Learn & Earn, dzięki któremu można lepiej zrozumieć segment kryptowalut.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies