Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank Pocztowy znosi opłaty za prowadzenie Konta w Porządku. Niestety tylko dla nowych klientów

Jednocześnie instytucja wycofuje Konto w Porządku Plus

Bank Pocztowy poinformował o zmianach w swojej ofercie kont osobistych. Zniknie z niej Konto w Porządku Plus, z którego korzystać mieli seniorzy. W efekcie segment starszych klientów nie będzie już wyodrębniany. Bank oferuje teraz dwa rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe: Konto w Porządku Start dla osób od 13 do 25 roku życia, a także Konto w Porządku dla osób od 26 roku życia.

Przeczytajcie także: Allegro robi porządki w wynikach wyszukiwania

Usunięcie rachunku to nie koniec zmian. Nowi użytkownicy Konta w Porządku nie zapłacą za jego prowadzenie. Darmowe będą też przelewy i zlecenia stałe z konta przez bankowość internetową oraz aplikację mobilną, a także karta, o ile użytkownik wykona nią w miesiącu płatności bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 300 zł. Użytkownik nie zapłaci również za wypłaty z bankomatów w sieci Planet Cash i PKO BP na terenie kraju. Płatna za to będzie np. wypłata gotówki z rachunku w placówce Pocztowego (6 zł). Szczegóły taryfy opłat i prowizji znaleźć można na stronie banku. Warto zaznaczyć, że obecni klienci będą obsługiwani na dotychczasowych zasadach.

Przeczytajcie także: Alior ogłosił strategię działania do końca 2024 roku

Wnioski o założenie konta można składać w oddziałach banku i w placówkach pocztowych, a także online. W tym ostatnim przypadku proces zostanie zrealizowany całkowicie przez internet, jeśli klient posiada rachunek w banku, który dzieli się odpowiednimi informacjami w ramach tzw. otwartej bankowości. Alternatywnie można wybrać opcję podpisania umowy za pośrednictwem kuriera. Instytucja przekonuje, że za sprawą wprowadzonych zmian zwiększy swoją konkurencyjność.

Jednocześnie warto przypomnieć, że zmiany w swoich cennikach zapowiedziały także BOŚ i PKO BP, o czym więcej przeczytacie w artykułach: Rewolucja w cenniku PKO BP. Bank rezygnuje z wielu rodzajów rachunków, wprowadza nowe usługi i podwyższa opłaty oraz Podwyżki opłat nie tylko w PKO BP. Niekorzystne dla klientów zmiany w cenniku ogłosił też inny państwowy bank – BOŚ.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies