Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Podwyżki opłat nie tylko w PKO BP. Niekorzystne dla klientów zmiany w cenniku ogłosił też inny państwowy bank – BOŚ

Klienci BOŚ Banku będą musieli płacić więcej za korzystanie z rachunków, kart i zlecanie przelewów

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł o zmianach w cenniku, które 17 kwietnia wprowadza jeden z mniejszych banków na polskim rynku, czyli BOŚ. Wejście w życie nowej tabeli opłat i prowizji będzie oznaczać dla klientów tej instytucji podwyżki kosztów korzystania z usług. Najważniejsze zmiany to wzrost opłaty za prowadzenie rachunku Ekokonto bez kosztów (nie wiem, czemu tak się nazywa) z 6 do 9 zł miesięcznie. Opłaty tej można uniknąć, ale i tu zaszła zmiana niekorzystna dla użytkowników. Dotychczas aby nie płacić za rachunek, trzeba był przelewać na niego min. 1 tys. zł miesięcznie, a według nowego cennika będzie to 1,5 tys. zł.

Przeczytajcie także: Nowy zegarek ze wskazówkami, którym można płacić w sklepach

Niestety, jednocześnie klienci więcej zapłacą za korzystanie z karty debetowej. Obecnie to 7 zł miesięcznie, z tym że opłata jest warunkowa. Aby jej nie ponosić, wystarczy wydać za pomocą karty 500 zł. W nowym cenniku opłata za kartę rośnie do 8 zł miesięcznie, a warunek zwalniający znika. Dodatkowo wzrośnie opłata za wydanie karty z fotografią z 10 do 15 zł a także za wyrobienie w formie papierowej nowego kodu PIN do karty – z 6,5 zł na 10 zł.

Z innych zmian warto jeszcze zwrócić uwagę na wzrost opłaty za przelewy zlecane w placówkach: wewnętrzny z 6 zł na 8 zł oraz zewnętrzny – z 8 zł na 10 zł od każdej transakcji. BOŚ wycofuje także z oferty lokaty A’vista, a w zamian poszerza o funta i dolara amerykańskiego listę walut, w których oferuje Ekokonta oszczędnościowe.

Przeczytajcie także: Instytucje finansowe będą musiały publikować raporty ws. ESG

BOŚ jest drugim bankiem, który w ciągu ostatnich dni ogłosił podwyżki opłat i prowizji. Wczoraj w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o podobnej decyzji podjętej przez największy na rynku, również państwowy (podobnie jak BOŚ) bank PKO BP. W jego przypadku podwyżki wynikają w dużej mierze z ujednolicenia oferty, a wejdą w życie 1 czerwca bieżącego roku. Więcej na ten temat w tekście Rewolucja w cenniku PKO BP. Bank rezygnuje z wielu rodzajów rachunków, wprowadza nowe usługi i podwyższa opłaty.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies