Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay Later zderzyło się z problemami. Usługa płatności odroczonych od amerykańskiego potentata trafi na rynek jednak w 2023 r.

Rozwiązanie zapowiedziano w czerwcu tego roku i spodziewano się jego premiery na przełomie lata i jesieni

Usługa Apple Pay Later może nie pojawić się w tym roku na rynku. Poinformowała o tym Agencja Bloomberga, która dodaje, że rozwiązanie z segmentu płatności odroczonych prawdopodobnie zostanie udostępnione klientom wiosną przyszłego roku. To efekt problemów technicznych, które pojawiły się podczas wdrażania narzędzia.

Przeczytajcie także: KNF wyraził zgodę na przejęcie Diners Club w Polsce

Rozwiązanie Apple Pay Later pozwoli rozbijać na raty płatności za zakupy zrobione online. Rachunek rozkładany jest na cztery części, a klient ma maksymalnie sześć tygodni na jego uregulowanie. Jeśli nie przekroczy tego terminu, nie musi się obawiać dodatkowych kosztów. Pogłoski dotyczące prac nad tą usługą pojawiły się jeszcze w połowie 2021 roku, a w czerwcu tego roku korporacja z Cupertino oficjalnie potwierdziła, że chce udostępnić klientom produkt BNPL.

Spodziewano się go wraz z premierą iOS 16. Aktualizacja do tej wersji systemu nastąpiła jednak w pierwszej połowie września, a usługa Apple Pay Later nie trafiła nawet na amerykański rynek. Co więcej, narzędzie jest wymieniane wśród nadchodzących funkcji, ale nie określono dla niego ram czasowych (pozostałe nowości mają się pojawić jeszcze w tym roku).

Przeczytajcie także: Jak w praktyce przebiegać będzie płatność odroczona Blikiem?

Opóźnienie może rzeczywiście wynikać z problemów technicznych, ale warto przypomnieć, że rynek płatności odroczonych w Stanach Zjednoczonych ma być poddany szerszemu nadzorowi. Zapowiedziała to niedawno agencja CFPB, czyli podmiot zajmujący się ochroną praw konsumentów. Podmiot ten przeprowadził kontrolę, z której wynika, że rośnie odsetek klientów obciążanych opłatą za niewywiązanie się w terminie ze zobowiązania finansowego, a także wskaźnik dotyczący nieściągalnych pożyczek.

Urzędnicy wskazali także na zbieranie przez pożyczkodawców dużej ilości danych na temat klientów i ich wydatków. Kwestia ta była już wcześniej podnoszona w przypadku korporacji technologicznych, w tym Apple. Nie można zatem wykluczać, że opóźnienia we wdrażaniu Apple Pay Later dotyczą nie tylko zagadnień technicznych.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies