Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF wyraził zgodę na przejęcie Diners Club w Polsce. Ale to nie oznacza, że spółka znów zacznie wydawać tu karty

Przejęcie, na które zgodę wydał polski nadzór, to efekt procesów konsolidacyjnych i restrukturyzacyjnych właściciela Diners Club Polska

Z komunikatu po dzisiejszym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że polski nadzór wydał zgodę na przejęcie spółki Diners Club Polska, posiadającej licencję krajowej instytucji płatniczej. Przejmuje ją podmiot o nazwie card complete Service Bank AG z siedzibą w Wiedniu. Niestety, nie oznacza to, że nagle los polskiego wydawcy kart Diners Club nagle się odwrócił.

Przeczytajcie także: Trzecia aplikacja do parkowania w Warszawie

Jak powiedział serwisowi cashless.pl Paweł Pomianowski, prezes DCP, przejęcie polskiej spółki to efekt procesów restrukturyzacyjnych i konsolidacyjnych, którym podlega dotychczasowy większościowy udziałowiec DCP, czyli DC Bank AG. Zgoda wydana właśnie przez KNF była konieczna ze względu na fakt, że polski Diners Club formalnie wciąż jest KIP-em nadzorowanym przez KNF. Jednak nie oznacza to, że powróci on do wydawania kart w naszym kraju.

Przeczytajcie także: Pekao uruchomi sprzedaż obligacji detalicznych Skarbu Państwa

Diners Club wydawał w Polsce karty kredytowe i tzw. obciążeniowe (całość zadłużenia musi być spłacona w pierwszym okresie rozliczeniowym) dla klientów z segmentu premium. Karty charakteryzowały się m.in. bonusami i dodatkowymi usługami kierowanymi do osób często podróżujących, szczególnie za granicę. Niestety, na początku bieżącego roku stało się jasne, że spółka zaprzestanie wydawania kart nad Wisłą. Później również dotychczasowi klienci musieli pogodzić się z pożegnaniem z plastikami DC. Więcej na ten temat w tekście Ostateczny koniec Diners Club w Polsce. Karty będą działać tylko do końca czerwca 2022 roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies