Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Ostateczny koniec Diners Club w Polsce. Karty będą działać tylko do końca czerwca 2022 roku

Na razie nie wiadomo, czy w przyszłości karty Diners Club nadal będą w Polsce akceptowane

Spółka Diners Club Polska poinformowała o planowanym zakończeniu działalności nad Wisłą. Klienci – użytkownicy jej kart, dostali już lub w najbliższym czasie otrzymają wypowiedzenia umów. Ich plastiki będą działać jedynie do końca czerwca bieżącego roku. Później nie będzie można już za ich pomocą płacić ani w Polsce ani za granicą.

Przeczytajcie także: Diners Club wstrzymuje wydawnictwo kart w Polsce

O tym, że Diners Club prawdopodobnie opuści polski rynek, wiadomo od co najmniej kilku miesięcy. Już w styczniu bieżącego roku organizacja zaprzestała wydawania nowych kart, o czym jako pierwsi mogliście przeczytać w tekście Diners Club wstrzymuje wydawnictwo kart w Polsce. O dalszych krokach będzie informować w ciągu najbliższych miesięcy.

Następnie firma rozesłała do klientów nowy regulamin usług, w którym zastrzegła możliwość wypowiedzenia umów ze względu na zakończenie działalności w Polsce. O tym mogliście przeczytać w tekście Diners Club chyba jednak opuści polski rynek. Klienci otrzymują nowy regulamin, z którego można to wyczytać.

Przeczytać także: Kolejny bank rezygnuje z wydawania kart kredytowych

Co ciekawe w rozmowie z serwisem cashless.pl prezes Diners Club Polska mówił, że niezależnie od przyszłości wydawnictwa kart w Polsce plastiki amerykańskiej organizacji będą nadal tutaj akceptowane. Po komunikacie, jaki dziś ukazał się na stronie internetowej Diners Club Polska, nie jest to już takie pewne.

– DCP we współpracy z agentami rozliczeniowymi zapewni, że karty Diners Club zagranicznych wydawców będą akceptowane w Polsce do końca września 2022 r. Jednocześnie Discover Global Network – globalna marka płatności obejmująca Diners Club, Discover i Pulse dokłada wszelkich starań we współpracy z agentami rozliczeniowymi, aby zapewnić nieprzerwaną akceptację i dalszy jej rozwój w Polsce po tej dacie, w terminalach POS, bankomatach oraz w internecie – czytam na stronie DCP.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu otrzymałem oświadczenie firmy Discover Global Network, które zamieszczam poniżej:

Discover Global Network (DGN) pracuje nad tym, aby posiadacze kart DGN (w tym Diners Club, Discover, Network Alliance Partners i PULSE) mogli korzystać w Polsce w sklepach i bankomatach z kart wydanych za granicą, także po wrześniu 2022 r. DGN będzie nadal współpracować z wiodącymi operatorami bankomatów i terminali płatniczych w Polsce, aby utrzymać i rozwijać sieć akceptacji.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies