Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank rezygnuje z wydawania kart kredytowych. Po Inteligo, Idea i Nest właśnie robi to Toyota Bank

Rezygnację z wydawania kredytówek Toyota Bank zapowiedział w nowym regulaminie, który wejdzie w życie w czerwcu bieżącego roku

Jeden z najmniejszych banków na polskim rynku, należący do motoryzacyjnego koncernu z Japonii – Toyota Bank, ogłosił właśnie, że nie będzie dłużej wydawał kart kredytowych dla klientów indywidualnych. Przewiduje to nowy regulamin świadczenia usług przez tę instytucję, który wejdzie w życie 1 czerwca bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Inteligo kończy z kartami kredytowymi

Co ciekawe Toyota Bank nie jest pierwszą instytucją działającą na polskim rynku, która zdecydowała się zrezygnować z wydawania tego produktu. Wcześniej, bo wiosną 2018 r., zrobiło to Inteligo, o czym mogliście przeczytać w tekście Inteligo wstrzymało sprzedaż kart kredytowych. Niewykluczone, że na dłużej. Później podobną decyzję podjął m.in. Nest Bank, a także nieistniejące już Idea i Lion’s.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowości w Toyota Banku

O ile w tych dwóch ostatnich przypadkach decyzję można zrzucić na problemy finansowe obu instytucji, które w toku restrukturyzacji musiały zmniejszać skalę swojej działalności, o tyle w przypadku Inteligo i Nest, podobnie zresztą jak teraz w Toyota Banku, należy szukać innych przyczyn. W tym kontekście warto przytoczyć statystyki Narodowego Banku Polskiego, z których wynika, że zainteresowanie kartami kredytowymi ze strony Polaków od lat konsekwentnie maleje. Na koniec grudnia ub. roku na krajowym rynku było niecałe 5,2 mln kredytówek, podczas gdy w szczytowym 2009 r. – prawie 11 mln.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies