Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inteligo wstrzymało sprzedaż kart kredytowych. Niewykluczone, że na dłużej

Wycofanie z oferty kredytowówek to prawdopodobnie efekt zmian w bankowości elektronicznej PKO BP

Jak doniósł jeden z czytelników Cashless, PKO BP zrezygnował z wydawnictwa kart kredytowych pod marką Inteligo. I rzeczywiście, rzut oka na stronę internetową pozwala zauważyć, że bank sprzedawał kredytówki Mastercarda i Visy tylko do listopada ubiegłego roku. Od tamtej pory kart tych nie można już zamówić. Biuro prasowe PKO BP potwierdziło, że Inteligo nie sprzedaje już kart kredytowych, jednak nie chciało mówić o powodach ich wycofania z oferty. – To była decyzja biznesowa – usłyszałem tylko.

Przeczytajcie także: Nowy pomysł Orlenu na rozładowanie kolejek

Nieoficjalnie udało mi się natomiast dowiedzieć, że wycofanie z oferty kart kredytowych związane było ze zmianami w bankowości internetowej banku. Inteligo sprzedaje karty tylko w kanale cyfrowym, więc aby kredytówki nadal mogły być wydawane, potrzebne są dodatkowe prace deweloperskie. Ze względu na inne priorytety zostały one przełożone na późniejszy termin. Karty kredytowe mają więc w przyszłości wrócić do sprzedaży pod marką Inteligo, ale kiedy to się stanie – nie wiadomo.

Przeczytajcie także: Nowe terminale na polskim rynku

Tymczasem PKO jest największym na polskim rynku wydawcą kart kredytowych. Chwali się, że na koniec ubiegłego roku jego klienci posiadali ponad 915 tys. takich kart, z tego ponad 840 tys. to zbliżeniówki. Nie wiadomo, ile z nich to karty z logo Inteligo, ale pewnie niewiele bo zakładam, że większość sprzedaży kredytówek PKO realizuje w swoich oddziałach. Drugim wydawcą kart na rynku pozostaje BZ WBK – w grudniu miał ich ponad 800 tys.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies