Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Diners Club wstrzymuje wydawnictwo kart w Polsce. O dalszych krokach będzie informować w ciągu najbliższych miesięcy

Ostatnie decyzje to efekt zmiany strategii firmy będącej głównym udziałowcem polskiej spółki Diners Club

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, organizacja Diners Club wstrzymała wydawnictwo kart na polskim rynku. – Firma nie przyjmuje nowych wniosków. Po kliknięciu na stronie w sekcję „złóż wniosek” system przenosi z powrotem na stronę główną. Natomiast osoby, które złożyły wniosek wcześniej, a nie dostały jeszcze kart, zostały poinformowane, że organizacja nie wydaje nowych kart – napisał czytelnik cashless.pl.

Przeczytajcie także: Diners Club Polska ma zostać przejęty

Informację tę potwierdził Paweł Pomianowski, prezes Diners Club Polska. – Realizujemy decyzje naszego właściciela. Aktualnie nie przyjmujemy wniosków o nowe karty dla klientów indywidualnych czy biznesowych. Natomiast klienci, którym karty zostały wydane wcześniej, mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach, są objęci ubezpieczeniem, mogą zbierać mile, wchodzić do saloników lotniskowych itd. – powiedział serwisowi cashless.pl Paweł Pomianowski.

Dodał, że o dalszych decyzjach dotyczących dotychczasowych użytkowników kart Diners Club organizacja będzie informować w najbliższych miesiącach. Natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że właściciel Diners Club Polska, a więc spółka austriacka, jest na etapie weryfikacji strategii dotyczącej swojego dalszego rozwoju w regionie. W najbliższej przyszłości priorytetem ma być rozwój sieci akceptacji kart Diners Club.

Przeczytajcie także: Diners Club wprowadza wirtualne karty

Firma Diners Club była dotychczas jedną z trzech organizacji płatniczych, której karty były wydawane na polskim rynku (oprócz Mastercard i Visy), ale z udziałem w rynku o wiele mniejszym niż konkurencja (Mastercard i Visa mają łącznie ponad 99 proc. tego udziału). We wrześniu 2020 r. poinformowano, że polska spółka zostanie przejęta przez Diners Club Słowacja. Z tego, co wiem, decyzji tej ostatecznie nie zrealizowano. Diners Club Polska działa do tej pory, a w ostatnich miesiącach chwalił się kilkoma wdrożeniami, jak np. umożliwieniem potwierdzania tożsamości za pomocą systemu mojeID. Jeszcze niedawno organizacja biła się o klientów mBanku, który zdecydował się wycofać z oferty karty Miles&More.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies