Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Spółka Diners Club Polska zniknie z rynku. Szykują się zwolnienia

Biznes Diners Club w Polsce będzie kierowany przez słowacką spółkę amerykańskiej organizacji

Spółka Diners Club Polska poinformowała o decyzji dotyczącej połączenia ze słowacką odpowiedniczką. W wyniku tej operacji Diners Club Polska sp. z o. o. zostanie przejęta przez Diners Club CS z siedzibą w Bratysławie, a organizacja będzie kontynuować działalność nad Wisłą w formie oddziału słowackiej spółki. Ta przejmie wszystkie prawa i obowiązki Diners Club Polska, w tym wynikające z umów o wydane przez tę firmę karty.

Przeczytajcie także: Nowa usługa od Diners Club

Z opublikowanego dziś planu przejęcia DCP przez słowacką spółkę wynika, że proces będzie skutkował ograniczeniem zatrudnienia. W polskim oddziale Diners Club w porównaniu z dzisiejszą sytuacją, liczba pracowników ma zmniejszyć się niemal o połowę, czyli o ponad 13 etatów. Zatrudnienie zostanie ograniczone do 14 etatów. Zmniejszy się też liczba osób zatrudnionych na umowach cywilno-prawnych.

Przeczytajcie także: MojeID w organizacji Diners Club

Diners Club to niszowa w Polsce organizacja płatnicza, specjalizująca się w wydawaniu kart płatniczych przeznaczonych dla klientów indywidualnych i pracowników firm, często odbywających podróże zagraniczne. Diners Club wydaje karty obciążeniowe (zadłużenie należy spłacać w całości np. co miesiąc) i kredytowe. Organizacja nie podaje, ile kart obsługuje w Polsce, ale większość, bo ok. 99 proc. polskiego rynku (ponad 43 mln kart) stanowią plastiki z logo Mastercard i Visa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies