Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Diners Club wprowadza nową usługę dla biur podróży. Płatność za bilety lotnicze mogą odroczyć prawie o dwa miesiące

Wprowadzony właśnie przez Diners Club instrument jest pierwszym w Polsce narzędziem innym niż przelew, a zgodnym z wytycznymi stowarzyszenia IATA

Diners Club poinformował o udostępnieniu biurom podróży w Polsce narzędzia o nazwie Travel Services Account. W daleko idącym uproszczeniu jest to wirtualna karta obciążeniowa z terminem płatności odroczonym o maksymalnie 59 dni. Jej dodatkową zaletą jest zgodność z wytycznymi IATA, czyli stowarzyszenia reprezentującego linie lotnicze. Regulacje te wykluczają możliwość korzystania przez biura podróży w rozliczeniach z przewoźnikami z tradycyjnych, firmowych kart płatniczych.

Przeczytajcie także: Diners Club integruje się z systemem mojeID

Dotychczas biura podróży aby zapłacić za usługi linii lotniczych, korzystały zazwyczaj z przelewów. Od teraz będą mogły użyć także TSA, co, zdaniem Diners Club, będzie działało na korzyść ich płynności finansowej. To istotne w okresie pandemii, która szczególnie mocno dotknęła branżę turystyczną. Diners Club podkreśla, że TSA jest pierwszym na polskim rynku i jednym z pierwszych na świecie instrumentów płatniczych zgodnych z wytycznymi IATA. Wydanie i korzystanie z TSA ma być bezpłatne.

Przeczytajcie także: Diners Club wycofuje program ClubMiles

Diners Club to amerykańska organizacja płatnicza, która specjalizuje się w wydawaniu kart obciążeniowych i kredytowych. Swoją ofertę kieruje m.in. do klientów często podróżujących za granicę. Firma współpracuje w Polsce m.in. z KIR-em. Za pomocą dostarczanego przez tę spółkę systemu mojeID Diners Club umożliwia potwierdzanie swojej tożsamości online klientom składającym wnioski o nowe karty.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies