Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Diners Club wprowadza wirtualne karty. Klienci będą mogli tworzyć je sami za pomocą serwisu internetowego

Nowa usługa jest dostępna dla klientów firmowych Diners Club Polska

Z informacji prasowej Diners Club Polska wynika, że firma wprowadziła do swojej oferty dla firm nową usługę – Diners Club Virtual Card (DCVC). To nowy instrument płatniczy, dzięki któremu klienci będą mogli tworzyć na udostępnionej w sieci platformie dowolną liczbę wirtualnych zestawów danych, niezbędnych do wykonywania transakcji online. Rozwiązanie jest bezpłatne i kierowane do firm różnej wielkości (nie tylko korporacji, ale i małych czy średnich).

Przeczytajcie także: Karty Diners akceptowane w sklepach Biedronka

DCVC poprzez swoją konstrukcję i sposób działania ma zwiększać bezpieczeństwo płatności w sieci. Po podpisaniu umowy firma uzyskuje dostęp do platformy internetowej, dzięki której może generować dowolną ilość zestawów danych, niezbędnych do dokonania transakcji płatniczych online. Do każdej, pojedynczej transakcji można wykorzystać odrębny numer, datę ważności i kod zabezpieczający oraz zarządzać limitem czy okresem ważności wirtualnej karty.

Diners Club pisze w komunikacie prasowym, że w trakcie prowadzenia firmy wielokrotnie zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorcy zlecają swoim pracownikom zakup określonych dóbr czy usług. Jednak powierzanie danych do konta bankowego lub karty może budzić i budzi obawy o bezpieczeństwo – np. zgubienia karty lub kradzieży danych. Takim rozterkom zapobiega DCVC.

Przeczytajcie także: Diners Club ułatwia płatności przez PayPal

Diners Club Virtual Card jest instrumentem płatniczym o odroczonym terminie spłaty należności, któremu przyznawany jest określony limit wydatków, do wysokości którego firma dokonuje płatności w czasie miesięcznego cyklu karty. Następnie łączną kwotę wszystkich należności trzeba spłacić w określonym terminie, co oznacza w praktyce, że przedsiębiorca może wykorzystać finansowanie i uregulować należność nawet po upływie blisko dwóch miesięcy od momentu dokonania transakcji, bez żadnych dodatkowych kosztów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies