Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao dotrzymał terminu. W październiku uruchomi sprzedaż obligacji skarbowych. Kupią je także klienci innych banków

Sprzedaż obligacji będzie się odbywać w pełni zdalnie, za pośrednictwem PeoPay oraz Pekao24

Pekao poinformował, że od 1 października możliwe będzie kupowanie obligacji detalicznych Skarbu Państwa za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao. Gwarantuje to umowa podpisana między bankiem a Ministerstwem Finansów. Zakup będzie się odbywał zdalnie, za pośrednictwem serwisu Pekao24 oraz aplikacji PeoPay.

Przeczytajcie także: Piotr Maria Śliwicki po ponad 30 latach opuści fotel prezesa Ergo Hestii

Z komunikatu instytucji wynika, że w jej ofercie znajdzie się sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa: 3-miesięczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (OTS), roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR), 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR), 3-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (TOS), 4-letnie indeksowane obligacje skarbowe (COI), a także 10-letnie emerytalne obligacje skarbowe (EDO).

Proces zakupu obligacji ma być nie tylko w pełni cyfrowy, ale też prosty (całość ma zająć kilka minut). Co ciekawe, obligacje będą mogli kupować także klienci innych banków, którzy nie posiadają rachunku osobistego w Pekao. W tym przypadku należy wejść w odpowiednią zakładkę na stronie banku i przejść weryfikację tożsamości z pomocą aplikacji eDO App lub mObywatel. Konieczne będzie też podpisanie umowy dotyczącej dostępu do kanałów zdalnych banku.

Przeczytajcie także: Będzie trzecia aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie

Przedstawiciel Pekao jeszcze w maju informował, że instytucja ta zamierza uruchomić sprzedaż obligacji skarbowych. Więcej informacji na ten temat pojawiło się na początku września, kiedy zapowiedziano pilotaż usługi i jej wstępną ocenę. Zakładano wówczas, że zakup obligacji ruszy w październiku, i najwyraźniej uda się dotrzymać terminu.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies