Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao dotrzymał terminu. W październiku uruchomi sprzedaż obligacji skarbowych. Kupią je także klienci innych banków

Sprzedaż obligacji będzie się odbywać w pełni zdalnie, za pośrednictwem PeoPay oraz Pekao24

Pekao poinformował, że od 1 października możliwe będzie kupowanie obligacji detalicznych Skarbu Państwa za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao. Gwarantuje to umowa podpisana między bankiem a Ministerstwem Finansów. Zakup będzie się odbywał zdalnie, za pośrednictwem serwisu Pekao24 oraz aplikacji PeoPay.

Przeczytajcie także: Piotr Maria Śliwicki po ponad 30 latach opuści fotel prezesa Ergo Hestii

Z komunikatu instytucji wynika, że w jej ofercie znajdzie się sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa: 3-miesięczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (OTS), roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR), 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR), 3-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (TOS), 4-letnie indeksowane obligacje skarbowe (COI), a także 10-letnie emerytalne obligacje skarbowe (EDO).

Proces zakupu obligacji ma być nie tylko w pełni cyfrowy, ale też prosty (całość ma zająć kilka minut). Co ciekawe, obligacje będą mogli kupować także klienci innych banków, którzy nie posiadają rachunku osobistego w Pekao. W tym przypadku należy wejść w odpowiednią zakładkę na stronie banku i przejść weryfikację tożsamości z pomocą aplikacji eDO App lub mObywatel. Konieczne będzie też podpisanie umowy dotyczącej dostępu do kanałów zdalnych banku.

Przeczytajcie także: Będzie trzecia aplikacja do płatności za parkowanie w Warszawie

Przedstawiciel Pekao jeszcze w maju informował, że instytucja ta zamierza uruchomić sprzedaż obligacji skarbowych. Więcej informacji na ten temat pojawiło się na początku września, kiedy zapowiedziano pilotaż usługi i jej wstępną ocenę. Zakładano wówczas, że zakup obligacji ruszy w październiku, i najwyraźniej uda się dotrzymać terminu.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies