Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Piotr Maria Śliwicki po ponad 30 latach opuści fotel prezesa Ergo Hestii. Jego rolę przejmie Artur Borowiński

Artur Borowiński od 2014 r. był prezesem innej spółki ubezpieczeniowej – Compensy

Piotr Maria Śliwicki (na zdjęciu), prezes Ergo Hestii, poinformował, że z końcem roku rezygnuje ze swojego stanowiska w firmie. Jednocześnie od 1 stycznia 2023 r. obowiązki prezesa ma przejąć Artur Borowiński, do niedawna prezes Compensy. Zmiany wymagają jeszcze formalnych decyzji ze strony rad nadzorczych spółek, a także odpowiednich zgód KNF.

Przeczytajcie także: Ważne zmiany personalne w ubezpieczeniach

Piotr Maria Śliwicki jest związany z Ergo Hestią od początku działalności spółki. Przez ponad 30 lat nieprzerwanie pełni funkcję prezesa spółek majątkowej i życiowej. To niezwykle ceniony menedżer, o wyjątkowym wkładzie w rozwój polskiego rynku ubezpieczeń. – Po ponad 31 latach intensywnej pracy w zarządzie Ergo Hestii podjąłem osobistą decyzję o zakończeniu kariery w spółce. Planowałem ją od dłuższego czasu. Chciałem jednak doprowadzić do końca proces rozszerzenia zarządu, a także mieć wpływ na wybór nowego prezesa – mówi Piotr Maria Śliwicki. – Cieszę się, że mogę pożegnać się z firmą, kiedy jest ona w najlepszej możliwej kondycji. Odchodzę w roku, w którym wypłaciliśmy rekordową dywidendę i możemy pochwalić się najlepszymi w historii wynikami finansowymi – dodaje.

Przeczytajcie także: Insurtech Locket myśli o wejściu do Polski

Z kolei Artur Borowiński do końca września pozostaje jeszcze prezesem zarządu Compensy majątkowej i życiowej, a także członkiem rad nadzorczym kilku spółek z grupy VIG. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, jego rolę u sterów Compensy przejmie Anna Włodarczyk-Moczkowska. Artur Borowiński związany jest z grupą VIG od 2000 r., w tym czasie zajmował różne odpowiedzialne stanowiska w spółkach z grupy w Rumunii i w Polsce. Prezesem Compensy był od 2014 r.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies