Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao uruchomi sprzedaż obligacji skarbowych. Za pośrednictwem aplikacji PeoPay będą dostępne także dla klientów innych banków

Testy nowej usługi mają zostać przeprowadzone w tym miesiącu. Sprzedaż obligacji ma ruszyć w październiku

Biuro prasowe Banku Pekao informuje, że prawdopodobnie w przyszłym miesiącu uruchomi sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych za pośrednictwem oferowanych przez siebie elektronicznych kanałów sprzedaży. – We wrześniu planujemy przeprowadzić pilotaż, który ma nam pozwolić na sprawdzenie poprawności działania systemów i zebranie pierwszych opinii. Możliwość nabywania obligacji chcemy udostępnić klientom od października – podaje biuro prasowe Pekao.

Przeczytajcie także: Pekao chce sprzedawać detaliczne obligacje skarbowe

W pierwszej kolejności obligacje skarbowe będzie można kupować za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego Pekao, a także za pomocą należącej do tego banku aplikacji mobilnej PeoPay. Co ciekawe służby prasowe instytucji deklarują, że za pośrednictwem PeoPay detaliczne obligacje skarbowe będą mogli kupować klienci także innych banków, a więc również ci, którzy nie posiadają rachunku osobistego w Pekao.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza mSzafir

O tym, że Pekao zamierza uruchomić sprzedaż obligacji skarbowych, rzecznik instytucji Paweł Jurek poinformował w maju bieżącego roku. Wtedy nie było jeszcze wiadomo, czy nowa oferta trafi do już posiadanych przez bank serwisów, czy też instytucja będzie tworzyć coś nowego, tak jak to działa w PKO BP. Co ciekawe bank ten jest jak na razie jedynym, który oferuje detaliczne obligacje skarbowe przez internet. Oferowany przez PKO serwis obligacyjny przez dłuższy czas nie był aktualizowany i obecnie trąci jednak myszką.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies