Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank wprowadza mSzafir. Z kwalifikowanego podpisu mogą skorzystać klienci Pekao

KIR deklaruje, że całkowicie zdalnej formy nabycia e-podpisu może użyć w Polsce ponad 11 milionów klientów indywidualnych

Bank Pekao poinformował, że jego klienci mogą podpisywać umowy i pisma urzędowe kwalifikowanym podpisem elektronicznym mSzafir. Ma on taką samą moc prawną jak podpis odręczny, a dokumenty można podpisać całkowicie zdalnie. Wystarczy do tego smartfon czy tablet z dostępem do internetu.

Przeczytajcie także: Kurierzy Allegro dostali softposy od PayTel

mSzafir to narzędzie opracowane i oferowane przez KIR, eliminuje ono potrzebę użycia fizycznych urządzeń, np. czytnika i karty, instalowania lub konfigurowania przez użytkownika dodatkowego oprogramowania, znika też potrzeba udawania się do punktu sprzedaży. Aby zyskać dostęp do tego rozwiązania, klienci mogą potwierdzić tożsamość poprzez swoją bankowość elektroniczną. Z informacji podanych przez KIR wynika, że z całkowicie zdalnej formy nabycia e-podpisu już dziś może skorzystać w Polsce ponad 11 milionów klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: Visa Mobile dostępna już dla wszystkich klientów Nest Banku

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir dostępny jest w dwóch wariantach: w wersji jednorazowej, służącej do podpisania pojedynczego dokumentu, oraz z długim terminem ważności, na rok lub dwa lata. Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający długotrwałą wartość dowodową. Stosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego reguluje unijne rozporządzanie eIDAS. W efekcie dokument taki jest respektowany we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies