Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank wprowadza mSzafir. Z kwalifikowanego podpisu mogą skorzystać klienci Pekao

KIR deklaruje, że całkowicie zdalnej formy nabycia e-podpisu może użyć w Polsce ponad 11 milionów klientów indywidualnych

Bank Pekao poinformował, że jego klienci mogą podpisywać umowy i pisma urzędowe kwalifikowanym podpisem elektronicznym mSzafir. Ma on taką samą moc prawną jak podpis odręczny, a dokumenty można podpisać całkowicie zdalnie. Wystarczy do tego smartfon czy tablet z dostępem do internetu.

Przeczytajcie także: Kurierzy Allegro dostali softposy od PayTel

mSzafir to narzędzie opracowane i oferowane przez KIR, eliminuje ono potrzebę użycia fizycznych urządzeń, np. czytnika i karty, instalowania lub konfigurowania przez użytkownika dodatkowego oprogramowania, znika też potrzeba udawania się do punktu sprzedaży. Aby zyskać dostęp do tego rozwiązania, klienci mogą potwierdzić tożsamość poprzez swoją bankowość elektroniczną. Z informacji podanych przez KIR wynika, że z całkowicie zdalnej formy nabycia e-podpisu już dziś może skorzystać w Polsce ponad 11 milionów klientów indywidualnych.

Przeczytajcie także: Visa Mobile dostępna już dla wszystkich klientów Nest Banku

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir dostępny jest w dwóch wariantach: w wersji jednorazowej, służącej do podpisania pojedynczego dokumentu, oraz z długim terminem ważności, na rok lub dwa lata. Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający długotrwałą wartość dowodową. Stosowanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego reguluje unijne rozporządzanie eIDAS. W efekcie dokument taki jest respektowany we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies