Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa Mobile dostępna już dla wszystkich klientów Nest Banku. Usługa przyda się podczas zakupów w internecie

Wdrożenie w Nest Banku to nie tylko debiut rozwiązania w Polsce, ale i na całym świecie

Nest Bank poinformował, że od dzisiaj wszyscy jego klienci, zarówno biznesowi, jak i indywidualni, mogą korzystać z usługi Visa Mobile, umożliwiającej płatności kartą w internecie. Jednocześnie instytucja pochwaliła się, że wprowadziła ją jako pierwsza na świecie.

Przeczytajcie także: Jeszcze w maju pojawi się nowa aplikacja Biedronka

Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, pilotaż tego rozwiązania Nest uruchomił jeszcze we wrześniu 2021 roku. Partnerzy wyjaśniali wówczas, że nowe narzędzie wykorzystuje zalety standardu SRC (Secure Remote Commerce opracowanego pod auspicjami organizacji EMV).

Aby skorzystać z usługi, należy posiadać odpowiednią aplikację Visy lub apkę bankową zintegrowaną z Visa Mobile (a taką jest oprogramowanie Nest). Użytkownik musi też dysponować aktywną kartą płatniczą tej organizacji i sparować ją z tym rozwiązaniem poprzez apkę.

W trakcie samych płatności w sklepie internetowym wystarczy wybrać jako metodę płatności Visa Mobile i wprowadzić swój numer telefonu. Aplikacja wyświetli informację o płatności, którą należy zaakceptować hasłem mobilnym. Visa deklaruje, że cały proces zabiera ok. 20 sekund. Twórcy wyjaśniają, że usługa eliminuje np. ręczne wprowadzanie danych z karty. Sama rejestracja do Visa Mobile w Nest Banku jest prosta. Wystarczy przejść w apce do menu "Karty" i kliknąć "Dodaj kartę do Visa Mobile", potem pozostaje przepisać kod, który zostanie wysłany w mailu, a następnie zatwierdzić hasłem mobilnym.

Przeczytajcie także: Blik został uczestnikiem systemu SWIFT

Pierwszym dostawcą usług płatniczych obsługującym Visa Mobile został operator bramki Przelewy24. W efekcie narzędzie pozwala zapłacić w kliku tysiącach sklepów internetowych w Polsce, a ich lista ma być systematycznie poszerzana. Jednoczenie Visa pracuje nad tym, aby usługa była dostępna także poza Polską. W pracach nad rozwojem Visa Mobile uczestniczyło m.in. Studio Innowacji Visa w Warszawie.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies