Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik coraz bliżej wyjścia za granicę. Właśnie został uczestnikiem systemu SWIFT

Pozwoli to polskiemu operatorowi płatności mobilnych na realizację rozliczeń w euro

Serwis cashless.pl dowiedział się, że Polski Standard Płatności – operator systemu płatności mobilnych Blik, stał się członkiem SWIFT. Informację tę potwierdziło biuro prasowe polskiej spółki. – W kwietniu PSP przeszedł odpowiednią procedurę i jest obecnie uczestnikiem SWIFT. Uczestnictwo to ma przede wszystkim umożliwić realizację rozliczeń w euro – odpisano w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Blik wystartuje w Rumunii

SWIFT to system do wymiany informacji na temat międzynarodowych przelewów bankowych, którego głównym zadaniem jest skrócenie czasu na wykonanie zagranicznego zlecenia i zautomatyzowanie przelewów. Jednocześnie przyjęło się, by mówić o "przelewach SWIFT". Tu warto zaznaczyć: ten system nie służy rozliczaniu transakcji pieniężnych, a ma czysto informacyjny charakter. Natomiast wspomniane "przelewy SWIFT" to nic innego jak usługa, która działa dzięki temu systemowi. Banki i instytucje finansowe mają nadawane swoje kody SWIFT i to z nich korzysta się podczas zleceń.

Przeczytajcie także: KIR zastrzegł nazwę Euro Express Elixir

Wejście Blika do systemu SWIFT to kolejny krok na drodze do międzynarodowej ekspansji polskiego systemu. Od dłuższego czasu już Blik pozwala na płatności na zagranicznych platformach e-commerce. Kolejnym etapem może być umożliwienie realizacji międzynarodowych przelewów na numer telefonu odbiorcy. Jednak prawdziwym krokiem milowym w rozwoju Blika będzie wprowadzenie go do oferty zagranicznych banków. Wiadomo, że polska spółka prowadzi już prace w tym kierunku, a pierwszym krajem poza Polską, w którym Blik wystartuje, będzie prawdopodobnie Rumunia. Więcej na ten temat w tekście Blik uruchomi płatności w pierwszym kraju poza Polską. Trwają zaawansowane prace nad startem usługi w Rumunii.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies