Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR zastrzegł nazwę Euro Express Elixir. Pierwsze wdrożenia w bankach lada moment

Euro Express Elixir będzie systemem służącym do natychmiastowych przelewów w euro

Euro Express Elixir to nazwa, która już od jakiegoś czasu funkcjonuje w branży płatniczej, bo KIR tak roboczo określał nowy system, nad którym pracuje. Teraz wiadomo, że będzie to oficjalna nazwa nowej usługi, bo instytucja zastrzegła ją w Biuletynie Urzędu Patentowego. Potwierdziło to również biuro prasowe KIR-u. I anonsowało, że pierwszych wdrożeń systemu Euro Express Elixir można spodziewać się już "wkrótce".

Przeczytajcie także: KIR kończy prace nad systemem Euro Express Elixir

Euro Express Elixir będzie służył do natychmiastowych rozliczeń w euro pomiędzy rachunkami w różnych bankach na terenie Unii Europejskiej. KIR zbudował infrastrukturę, która umożliwia połączenie z paneuropejskimi systemami płatności natychmiastowych (np. prowadzonym przez Europejski Bank Centralny systemem TIPS) i zaoferowanie tego rodzaju rozwiązania dla banków z Polski. Na razie nie wiadomo, które z nich są tym zainteresowane i najbardziej zaawansowane w pracach wdrażających przelewy Euro Express Elixir do oferty komercyjnej.

Przeczytajcie także: Express Elixir znów poprawił wyniki transakcyjne

Nowe rozwiązanie KIR-u będzie odpowiednikiem systemu Express Elixir, który już od wielu lat obsługuje przelewy natychmiastowe w złotych. Z systemu tego korzysta także Blik do realizacji przelewów na numer telefonu odbiorcy (tzw. P2P). Wprowadzenie przez KIR Euro Express Elixira otworzy zatem przed Blikiem możliwość zaoferowania międzynarodowych przelewów na numer telefonu odbiorcy.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies