Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy na telefon Blik P2P już w aplikacji BNP Paribas. Będą bezpłatne

Na razie z usługi mogą korzystać wybrani klienci BNP Paribas. Do wszystkich trafi ona 14 kwietnia

Część klientów BNP Paribas może już pobrać aktualizację aplikacji mobilnej GOmobile, która zawiera długo wyczekiwaną nowość. Mowa o przelewach na numer telefonu odbiorcy, czyli tzw. P2P Blik. Z informacji dostępnej w aplikacji wynika, że tego rodzaju transakcje kosztują tyle samo co przelew natychmiastowy w systemie Express Elixir.

Jednak biuro prasowe BNP Paribas podało, że przelew na telefon Blikiem, przynajmniej na razie, będzie bezpłatny. Każdego dnia klient banku będzie mógł zlecić 30 takich transakcji na łączną kwotę maksymalnie 1 tys. zł.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadza przelewy na numer telefonu

O rychłym udostępnieniu przelewów na numer telefonu odbiorcy przez BNP Paribas mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl wczoraj. Wówczas przedstawiciele banku informowali, że wszyscy klienci instytucji będą mogli korzystać z tego rozwiązania od 14 kwietnia bieżącego roku. Natomiast inną nowością z ofercie BNP Paribas jest poprawa funkcjonalności przelewów Express Elixir.

– Od początku kwietnia nasi klienci mogą w aplikacji mobilnej GOmobile i bankowości internetowej GOonline ekspresowo przelewać pieniądze do odbiorców przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Przelewy dotrą do odbiorców zaledwie w kilka minut i to o dowolnej porze – powiedział Jarosław Mastalerz, odpowiedzialny w BNP Paribas za rozwój bankowości cyfrowej. Wcześniej bank oferował „ekspresy” tylko w dni powszednie, co w znacznym stopniu pogarszało ich funkcjonalność w porównaniu z tym, co proponowały konkurencyjne instytucje.

Przeczytajcie także: Rok 2022 będzie przełomowy dla płatności w Polsce

Przelewy P2P są tym rodzajem transakcji systemu Blik, które najszybciej zyskują na popularności. W IV kw. ubiegłego roku wykonano blisko 40 mln przelewów na numer telefonu Blik (stanowiło to 16,5 proc. wszystkich transakcji w systemie). W ciągu roku liczba przelewów P2P Blikiem wzrosła o 155 proc.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies