Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
BNP Paribas Polska wprowadza wreszcie przelewy na telefon Blik. System Express Elixir będzie dostępny także w weekendy

Zmiany w usługach, planowane przez BNP Paribas, zdradza tabela dostępności systemu Express Elixir, prowadzona przez KIR

Jeden z czytelników cashless.pl zwrócił uwagę, że w tabeli dostępności zarządzanego przez KIR systemu Express Elixir, pojawiły się ciekawe informacje dotyczące BNP Paribas. Wynika z nich, że klienci tego banku mogą już realizować przelewy na numer telefonu Blik (firma wykorzystuje do tego infrastrukturę Express Elixir). Na razie jednak opcja taka nie jest dostępna w aplikacji mobilnej BNP Paribas. Zakładam więc, że nowa usługa lada moment pojawi się w ofercie banku. O potwierdzenie tej informacji poprosiłam biuro prasowe instytucji. Gdy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten lub napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: Przelewy na telefon w SGB

Co więcej, w tabeli dostępności Express Elixir wprowadzono nowe godziny, w trakcie których klienci BNP Paribas mogą realizować przelewy natychmiastowe. Do niedawna posiadacze rachunków w tej instytucji mogli to robić jedynie w dni powszednie, co nie pozwalało w pełni korzystać z dobrodziejstw systemu działającego w większości banków w modelu 24/7. Według aktualnych danych z tabeli dostępności Express Elixir, klienci BNP Paribas mogą już realizować "ekspresy" 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Przeczytajcie także: Konto na selfie można założyć w 13 bankach

Express Elixir to najdynamiczniej rosnący system KIR-u. W pierwszym kwartale tego roku rozliczono w nim 43,24 mln transakcji o wartości 29,63 mld zł. W porównaniu do pierwszego kwartału 2021 roku liczba transakcji wzrosła o 97 proc., a ich wartość o 52 proc. Umożliwia przesyłanie środków w czasie zbliżonym do rzeczywistego, a za jego pośrednictwem realizowane są przelewy natychmiastowe oraz przelewy na numer telefonu Blik. BNP Paribas już od dawna deklarował, że chce umożliwić klientom korzystanie z tej funkcji Blika.

AKTUALIZACJA

Po publikacji artykułu biuro prasowe BNP Paribas przesłało komentarz uzupełniający informacje na temat nowinek w zakresie wykorzystania systemu Express Elixir w banku. Wypowiada się Jarosław Mastalerz, product owner produktu kanały cyfrowe w BNP Paribas:

"Konsekwentnie poszerzamy zakres funkcjonalności ułatwiających naszym Klientom wygodną realizację płatności. Od początku kwietnia, dzięki Express Elixir, nasi klienci mogą w aplikacji mobilnej GOmobile i bankowości internetowej GOonline ekspresowo przelewać pieniądze do odbiorców przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Przelewy dotrą do odbiorców zaledwie w kilka minut i to o dowolnej porze.

Od 14 kwietnia natomiast wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskają możliwość realizacji przelewów Blik na telefon. Wystarczy, że znają numer telefonu osoby, do której chcą zrobić przelew, i numer ten jest zarejestrowany w usłudze Blik. Taki przelew dotrze do odbiorcy w ciągu kilku minut. Wykonanie przelewu jest bardzo proste – wystarczy na ekranie startowym GOmobile wybrać Blik i następnie Przelew na telefon lub zalogować się do GOmobile, kliknąć w ikonkę Blik i wybrać opcję przelewu na telefon. Po wpisaniu tytułu i kwoty przelewu wystarczy już tylko zatwierdzić operację kodem PIN. Można również wskazać odbiorcę przelewu Blik z listy odbiorców w GOmobile. Wygodną opcją jest włączenie funkcji sprawdzania, kto z naszej listy kontaktów może odbierać przelewy na telefon – przy takich osobach pojawi się wtedy odpowiednia ikonka.

Już wcześniej nasi klienci mogli również korzystać z pozostałych rozwiązań w ramach Blik, jak płatności w sklepach stacjonarnych i za usługi (w terminalach POS), zakupy w internecie, wypłata pieniędzy z bankomatów i ich wpłata w bankomatach i wpłatomatach w oddziałach Banku BNP Paribas."

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies