Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR: Express Elixir zauważalnie poprawił wyniki. Rosną też pozostałe systemy rozliczeniowe

Systemy KIR-u urosły pod względem liczby i wartości przetwarzanych transakcji. Dotyczy to zarówno marca, jak i całego pierwszego kwartału

KIR zaprezentował dane dotyczące jego systemów rozliczeniowych. Podsumowano nie tylko marzec, ale też pierwszy kwartał br. Wzrosty zanotowały wszystkie Elixiry, ale w ujęciu procentowym – tradycyjnie – wyniki najbardziej poprawił ten umożliwiający realizację przelewów natychmiastowych oraz przelewów na numer telefonu Blik – Express Elixir.

Przeczytajcie także: Santander w systemie mojeID

W systemie Express Elixir w marcu rozliczono 16,42 mln transakcji o wartości 11,34 mld zł. Dla porównania: w analogicznym okresie 2021 roku w systemie tym zrealizowano 8,32 mln transakcji, których łączna wartość wyniosła 7,45 mld zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 97 proc. i 52 proc. Łącznie w minionym kwartale w systemie Express Elixir rozliczono 43,24 mln transakcji o wartości 29,63 mld zł. W porównaniu do pierwszego kwartału 2021 roku liczba transakcji wzrosła o 97 proc., a ich wartość o 52 proc.

W systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, w poprzednim miesiącu rozliczono 4,12 mln transakcji o wartości 29,3 mld euro. Rok wcześniej zrealizowano 3,29 mln komunikatów, których wartość wyniosła 17,57 mld euro. Liczba transakcji zwiększyła się zatem o 25 proc., a wartość o 67 proc. Łącznie w pierwszym kwartale system Euro Elixir przetworzył 11,05 mln transakcji na kwotę 76,09 mld euro. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku oznacza to wzrost odpowiednio o 27 proc. i 69 proc.

Przeczytajcie także: Laven pozyskał 3,8 mln zł finansowania

Za pośrednictwem systemu podstawowego, czyli Elixira, rozliczono w marcu 195,25 mln transakcji o wartości 670,72 mld zł. W marcu 2021 roku KIR przetworzył 194,41 mln komunikatów, których wartość wyniosła 565,11 mld zł. W ujęciu rocznym liczba transakcji wzrosła o 0,4 proc., a ich wartość o 19 proc. W całym poprzednim kwartale system Elixir przetworzył 534,37 mln transakcji na kwotę 1,8 bln złotych. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku liczba transakcji zwiększyła się o 3 proc., a wartość o 18 proc.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies