Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Laven pozyskał 3,8 mln zł finansowania. Oferuje polisy zapewniające dostęp do innowacyjnych terapii

Laven to młoda polska firma z branży ubezpieczeniowej, sprzedająca polisy zdrowotne

Laven, startup działający w branży ubezpieczeniowej, pozyskał 3,8 mln zł na dalszy rozwój. Organizatorem finansowania był fundusz 4growth VC, a w rundzie wzięło udział również kilku aniołów biznesu związanych z branżą ubezpieczeniową.

Przeczytajcie także: Oferta Wefoxa dostępna w KioskPolis.pl

Laven specjalizuje się w oferowaniu komplementarnych ubezpieczeń zdrowotnych. Pokrywają one koszty terapii lekowych i procedur medycznych nierefundowanych przez NFZ. To inaczej niż w przypadku popularnych polis zdrowotnych, które są ubezpieczeniami suplementarnymi, a więc co do zasady obejmują świadczenia dostępne w ramach systemu publicznego. W polisach suplementarnych rolą komercyjnego ubezpieczenia jest skrócenie kolejki do lekarza czy na proste zabiegi. Natomiast Laven w razie potrzeby sfinansuje swoim klientom innowacyjne leki (np. onkologiczne), protezy bioniczne czy zabiegi (jak operacje z udziałem robota da Vinci), które nie są dostępne w ramach NFZ, a ich koszt może sięgać setek tysięcy złotych. Dodatkowo każda polisa Laven zapewnia również dostęp do drugiej opinii medycznej u specjalistów z wiodących ośrodków medycznych na świecie.

Przeczytajcie także: "Inteligentny" dom z dostępem do ubezpieczeń w pakiecie

Formalnie Laven jest agentem ubezpieczeniowym. Ochronę w tworzonych przez niego polisach zapewnia AWP P&C, czyli Mondial Assistance. Ofertę kieruje głównie do pracodawców, którzy mogą kupić komplementarne grupowe ubezpieczenia zdrowotne swoim pracownikom. Firma wystartowała w połowie zeszłego roku. Dzięki pozyskanemu finansowaniu zamierza zwiększyć skalę działalności i w kolejnych latach zdobywać ponad 100 tys. ubezpieczonych rocznie. W planach ma też ekspansję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies