Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander w systemie mojeID. Na razie klienci banku potwierdzą tożsamość wyłącznie w serwisach komercyjnych

Bank na razie nie zdecydował się na integrację z tzw. węzłem krajowym, ale rozważa taką możliwość

Santander dołączył do grona banków, których klienci mogą korzystać z cyfrowych usług komercyjnych, identyfikując się z pomocą danych logowania na swój rachunek. Instytucja wdrożyła dostarczany przez KIR system mojeID. Dzięki temu możliwe jest załatwianie online spraw, które wcześniej mogły wymagać pojawienia się w placówce usługodawcy.

Przeczytajcie także: IdoSell wprowadza PayPal Checkout

Nowa usługa sprawia, że klienci Santandera mogą w prosty sposób potwierdzać swoją tożsamość podczas logowania się do serwisów wybranych firm ubezpieczeniowych, telekomunikacyjnych, energetycznych, medycznych, ale też np. bukmacherskich. Wystarczy, że podczas logowania wskażą oni mojeID i klikną logo swojego banku. System przekieruje ich do serwisu bankowego, gdzie zostaną poproszeni o podanie loginu i hasła do konta. Następnie użytkownik trafia do portalu docelowego, ale już jako uwierzytelniony i zalogowany.

Warto podkreślić, że bank nie poznaje aktywności klienta poza swoim systemem, a administrator portalu nie ma dostępu do danych logowania na rachunek osobisty użytkownika. Wdrożenie przeprowadzone przez Santandera ma formę uproszczoną i sprowadza się do usług komercyjnych. Banki mogą jednak zdecydować się na przeprowadzenie dodatkowych prac i integrację z tzw. węzłem krajowym, czyli platformą dającą dostęp do stron urzędów państwowych. Santander zaznaczył w komunikacie, że rozważa taki krok.

Przeczytajcie także: Nest Bank zapowiada konto na selfie

Z usługi mojeID w wersji komercyjnej korzystają już klienci PKO BP (z Inteligo), Pekao, ING, mBanku, Getin Banku, BOŚ Banku, BNP Paribas, Credit Agricole, BS w Brodnicy, Krakowskiego Banku Spółdzielczego oraz banków spółdzielczych zrzeszonych i współpracujących z Bankiem BPS oraz SGB-Bankiem. Oznacza to, że ponad 18 mln klientów banków może korzystać z usług cyfrowych, uwierzytelniając się poprzez mojeID. Z kolei na integrację z węzłem krajowym zdecydowały się Credit Agricole, BOŚ, BNP Paribas, mBank, PKO BP z Inteligo, Getin, Pekao, BPS, SGB i BS w Brodnicy. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tekście: Profil Zaufany, mojeID, wnioski o 500+ i 300+. Które banki ułatwiają zdalny kontakt z administracją publiczną.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies