Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR kończy prace nad systemem Euro Express Elixir. Testy już w przyszłym kwartale

To dobra informacja m.in. dla użytkowników Blika, który za pomocą nowego systemu KIR-u będzie mógł realizować międzynarodowe przelewy P2P, czyli na numer telefonu odbiorcy

Podczas ostatniego posiedzenia Rady ds. Systemu Płatniczego działającej przy Narodowym Banku Polskim KIR zreferował aktualny stan prac nad wdrożeniem systemu Euro Express Elixir. To rozwiązanie, dzięki któremu klienci banków z Polski będą mogli realizować krajowe i międzynarodowe przelewy natychmiastowe w euro. Jak się okazuje, KIR jest na ostatnim etapie prac nad nowym systemem.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2020

– W mijającym roku zakończyliśmy budowanie lokalnej infrastruktury pozwalającej na ustanowienie połączenia pomiędzy KIR a paneuropejskimi systemami rozliczeń płatności natychmiastowych w euro. Opracowaliśmy też m.in. zestaw wymogów formalnych, takich jak specyfikacje dla uczestników usługi. Obecnie jesteśmy na etapie testów wewnętrznych oraz finalizujemy – przy współpracy z NBP – konfigurację KIR w testowym systemie TIPS prowadzonym przez Europejski Bank Centralny – powiedział serwisowi cashless.pl Grzegorz Leńkowski, dyrektor linii biznesowej płatności natychmiastowe w KIR.

Przeczytajcie także: W konkursie cashless.pl do wygrania iPhone

Zdaniem przedstawiciela KIR-u wszystko to pozwoli na udostępnienie w I kw. 2021 r. możliwości przeprowadzenia pierwszych testów usługi Euro Express Elixir z zainteresowanymi tym bankami. To dobra informacja nie tylko dla klientów korzystających z tradycyjnych, internetowych serwisów transakcyjnych. Z infrastruktury Euro Express Elixir zamierza też bowiem korzystać spółka Polski Standard Płatności, będąca operatorem Blika. Dzięki temu użytkownicy Blika będą mogli wykonywać natychmiastowe przelewy międzynarodowe P2P, a więc na numer telefonu odbiorcy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies