Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jeszcze w maju pojawi się nowa aplikacja Biedronka. Wśród nowych funkcji płatności Blik

Funkcjonalność nowej aplikacji będzie więc wybiegać znacznie poza tę oferowaną dziś w apce Twoja Biedronka

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, sieć sklepów Biedronka informuje za pośrednictwem strony internetowej, że 18 maja zaczną obowiązywać nowe postanowienia regulaminu karty Moja Biedronka. Wynika z niego, że firma planuje uruchomienie nowej aplikacji mobilnej Biedronka. Oznacza to zatem zmianę nazwy – obecna apka nosi nazwę Twoja Biedronka. Regulamin wskazuje, że w aplikacji pojawi się wiele nowych funkcji, a wśród nich m.in. płatności Blik. Ale po kolei.

Przeczytajcie także: Google Pay zniknie z polskiego rynku

Fakt, że Biedronka przygotowywała nową aplikację, nie był tajemnicą – o sprawie mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze w marcu. Podobno oprogramowanie już wtedy było gotowe, ale sieć sklepów czekała z premierą na bardziej dogodny moment. Deklarowano wówczas jednak, że rozwiązanie zostanie udostępnione w pierwszym półroczu i najwyraźniej uda się dotrzymać terminu. Apka powinna od razu pojawić się zarówno w Google Play (minimalne wymagania to Android 6.0) oraz App Store (minimum iOS 12.0).

W marcu mowa była o tym, że nowa apka umożliwi digitalizację karty lojalnościowej Moja Biedronka. Z najnowszej wersji regulaminu wynika, że udało się to osiągnąć. Proces utworzenia karty ma być prosty (sprowadza się do podania numeru telefonu, który jest już w bazie sklepu). Klient może przy tym nadal korzystać z tradycyjnej karty.

Przeczytajcie także: Klarna wprowadza wirtualne zakupy

Z regulaminu wynika, że aplikacja pozwoli m.in. znaleźć najbliższy sklep sieci, skanować produkty w celu poznania ich ceny, przeglądać gazetki reklamowe, brać udział w promocjach dostępnych wyłącznie dla użytkowników apki, współdzielić konto, przeglądać historię zakupów i płacić Blikiem bez kodu. W jaki sposób będzie wyglądała transakcja?

Biuro prasowe właściciela Biedronki w tym momencie nie chce zdradzić żadnych informacji na ten temat. Z regulaminu wynika jedynie, że operatorem transakcji jest spółka KIP, właściciel systemu Tpay. A to nie jest raczej zaskoczenie, bo inwestorem w Tpay jest Pekao, a więc bank, który obsługuje terminale płatnicze w Biedronce. Nieoficjalnie cashless.pl dowiedział się, że aplikacja ma trafić do klientów w ciągu kilku najbliższych dni.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies