Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już nie tylko PKO BP będzie sprzedawać detaliczne obligacje skarbowe. Nową usługę zaoferuje Pekao

Klienci Pekao będą mogli kupować zdalnie obligacje skarbowe od września bieżącego roku

Rzecznik prasowy banku Pekao Paweł Jurek poinformował wczoraj na Twitterze, że reprezentowana przez niego instytucja pracuje nad wprowadzeniem do oferty detalicznych obligacji skarbowych. – Zgodnie z zapowiedzią prezesa Leszka Skiby, od września będziemy oferować naszym klientom detaliczne obligacje skarbowe. Chcemy, aby dostęp do tej funkcji miała szeroka grupa naszych klientów. Nowa usługa będzie rozszerzeniem naszej oferty i będzie niezależna od funkcjonujących kanałów dystrybucji obligacji – powiedział w rozmowie z serwisem cashless.pl Paweł Jurek.

Przeczytajcie także: PKO BP zintegrował się z systemem eDO App

Przedstawiciel Pekao uniknął odpowiedzi na pytanie, czy oferta obligacji dostępna będzie bezpośrednio w bankowości elektronicznej, czy też za pośrednictwem oddzielnego serwisu. Prowadzi mnie to do wniosku, że instytucja wybierze tę drugą opcję. Dla obecnych klientów może być to mankament, ale może ułatwić dostęp do nowej usługi także osobom, które w obecnej sytuacji nie mają żadnych relacji z Pekao. Podobnie działa to w PKO BP, który na razie jest jedynym bankiem oferującym detaliczne obligacje skarbowe.

Tymczasem zgodnie z deklaracjami przedstawicieli rządu, wyartykułowanymi podczas zakończonego w ubiegłym tygodniu w Poznaniu kongresu Impact, władze chciałyby, aby obligacje skarbowe dostępne były w ofercie większej liczby banków. Czy do listy dystrybutorów dołączą także banki prywatne? Poprosiłem o komentarz w tej sprawie biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Gdy go otrzymam, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: Kurierzy Allegro dostali softposy od PayTel

Natomiast, tak jak wspomniałem, obecnie jedynym bankiem, który oferuje sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych przez internet, jest PKO BP. Jednak klienci, aby przeprowadzić transakcję, przekierowywani są do oddzielnego serwisu przygotowanego przez bank. Serwis ten trąci myszką, bo wydaje mi się, że od dłuższego czasu nie był aktualizowany i obecnie wygląda jak z minionej epoki. Nie trzeba być jednak klientem PKO, aby z niego korzystać. Od niedawna do potwierdzenia tożsamości w trakcie zakładania tam konta może korzystać z aplikacji eDO App.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies