Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności odroczone na fali. Mokka zaczyna działalność na kolejnym rynku

Operujący m.in. w Polsce fintech wchodzi na rynek bułgarski

Fintech Revo Technologies, oferujący płatności odroczone pod marką Mokka, rozpoczął działalność operacyjną w Bułgarii. To kolejny kraj w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, po Polsce i Rumunii, w którym spółka zaproponuje swoje usługi.

Przeczytajcie także: Ruszył Alior Pay

Fintech umożliwia odroczenie płatności za zakupy zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać m.in. o wprowadzeniu płatności Mokka do salonów jubilerskich Yes. Kupujący, którzy chcą skorzystać z tej formy finansowania, mogą zarejestrować się bezpośrednio w sklepach partnerskich (ma to nie zająć więcej niż dwie minuty) lub przez aplikację mobilną. Po rejestracji klient może od razu zacząć kupować, a płatność odłożyć na później. Jak podaje fintech, z jego usług korzysta 1 mln klientów z naszego regionu.

Przeczytajcie także: Zmiany w regulaminie Allegro Pay

Firma współpracuje z ponad 1,5 tys. sklepów stacjonarnych i internetowych, w tym m.in. z popularnymi sieciami oferującymi ubrania, obuwie, sprzęt sportowy czy AGD/RTV. W ostatnim czasie wprowadziła nowość ułatwiającą sklepom internetowym integrację usług – tzw. wtyczki dla platform e-commerce takich jak WorPress, Opencart czy Shopify.

BNPL (buy now, pay later, z ang. kup teraz, zapłać później) to obecnie jeden z trendów w płatnościach silnie przybierających na znaczeniu. Klientom usługa daje możliwość zamawiania produktów bez angażowania własnych środków. Z kolei sklepy mogą dzięki niej liczyć na zwiększony obrót. Początkowo narzędzie rozwijano głównie w e-commerce, ale coraz częściej z BNPL można skorzystać też w sklepach stacjonarnych. Przybywa też podmiotów zainteresowanych oferowaniem takich usług – do takich marek jak Allegro Pay, PayPo czy Twisto dołączają kolejni gracze jak chociażby Blik Płacę później czy PKO Płacę później.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies