Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Sklepy stacjonarne coraz śmielej wprowadzają płatności odroczone znane z e-commerce. Salony Yes udostępniły usługę Mokka

Mokka to system płatności odroczonych oferowany przez wywodzącą się z Rosji spółkę Revo Technologies

Właściciel marki Mokka poinformował o nawiązaniu współpracy z operatorem sieci salonów jubilerskich Yes. Dzięki temu w ponad 180 sklepach tej firmy w całej Polsce klienci mogą robić zakupy i płacić za nie z wykorzystaniem usługi Mokka. Pozwala ona odroczyć płatność o 30 dni lub uregulować w ratach, po rozłożeniu należności na 3, 6 lub 10 miesięcy.

Przeczytajcie także: Paytel wprowadzi płatności odroczone

Mokka w swoim komunikacie prasowym szacuje, że obecnie ok. 2 proc. zakupów w Polsce finansowanych jest przy wykorzystaniu odroczonych płatności, podczas gdy w innych krajach Europy jest to nawet 7 proc. Może to sugerować, że rynek płatności odroczonych ma nad Wisłą duży potencjał wzrostowy.

A Mokka to marka należąca do wywodzącej się z Rosji spółki Revo Technologies. Umożliwia finansowanie zakupów z przyznanego limitu kredytowego. Zgodnie z zamieszczonym na stronie Mokka formularzem informacyjnym rzeczywista roczna stopa oprocentowania limitu, przed ostatnimi podwyżkami stóp procentowych NBP, wynosiła ok. 55 proc.

Przeczytajcie także: PayPo wchodzi do handlu stacjonarnego

Płatności odroczone, zwane też z angielska usługami BNPL (kupuj teraz, płać później) to usługi znane przede wszystkim z handlu internetowego. Umożliwiają finansowanie zakupów zwykle bezpłatnie w okresie 30 dni od zamówienia. W takim modelu działają takie firmy jak np. Allegro Pay, PayPo czy Twisto. Płatności odroczone coraz częściej trafiają także do sklepów stacjonarnych. Na przykład PayPo ostatnio wprowadziło swoje usługi do salonów z butami CCC. Z kolei właściciel marki Mokka nawiązał współpracę z operatorem terminali płatniczych Paytel, dzięki czemu BNPL mogą zaoferować wszystkie firmy korzystające z POS-ów od Paytel.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies