Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Zmiany w regulaminie Allegro Pay. Czy klienci będą mogli spłacać zadłużenie kartami?

W nowym regulaminie obniżono też minimalną kwotę zakupów uprawniającą do spłaty w miesięcznych ratach: z 300 na 200 zł

Allegro zapowiedziało zmiany w regulaminie usługi Allegro Pay. Od 6 lutego obniżona zostanie minimalna kwota zakupów, która umożliwia spłatę w miesięcznych ratach. Wcześniej próg ten wynosił 300 zł, a wkrótce będzie to 200 zł.

W zaktualizowanej wersji regulaminu pojawiły się również zmiany w zapisie dotyczącym metod płatności spłaty zobowiązania. W dotychczasowej wersji dokumentu widnieje punkt, zgodnie z którym spłatę wierzytelności objętej umową Allegro Pay (w tym niektórych przeterminowanych wierzytelności przeniesionych do firmy zewnętrznej) można dokonać, korzystając z szybkiego przelewu, Blika lub karty płatniczej, a Allegro gwarantuje, że za tak dokonaną spłatę nie pobierze opłat ani prowizji.

W nowym regulaminie, obowiązującym od 6 lutego, ten punkt będzie brzmiał: "Korzystając z metod płatności udostępnionych na Panelu Allegro Pay będziesz mógł dokonać Spłaty swojej Umowy Allegro Pay (w tym niektórych wierzytelności przeniesionych do firmy zewnętrznej). Spłata dotrze do nas od razu". A zatem Allegro wycofało się z wymienienia wprost dostępnych metod spłaty, a także z zapisu o braku prowizji.

Przeczytajcie także: Shopee wycofuje się z Polski

Można zakładać, że jest to pokłosie testów nowego procesu spłaty zadłużenia. Na początku stycznia mogliście przeczytać, że losowej grupie klientów korzystających z Allegro Pay wyłączono opcję spłaty kartą kredytową i debetową. Jak tłumaczono, ma to na celu rozwijanie tych metod spłat, które mają największą efektywność dla klientów, przy jednoczesnym optymalizowaniu zasobów niezbędnych do rozwijania mniej popularnych metod płatności. Czyli mówiąc wprost: chodzi o poszukiwanie oszczędności, a z informacji serwisu cashless.pl wynika, że obsługa spłaty zadłużenia kartą kosztuje spółkę więcej niż obsługa przelewami czy Blikiem.

Decyzja ta spotkała się z negatywnym odbiorem klientów, szczególnie tych, którzy do regulowania zadłużenia wobec Allegro Pay używali portfeli cyfrowych. Niezadowolenie budził również fakt, że testy zostały przeprowadzone wbrew przytoczonemu wyżej zapisowi regulaminu, w którym wprost wymieniono oferowane sposoby spłacania kredytu, w tym przy pomocy kart.

Tydzień temu informowaliśmy, że testy zakończono, a wszystkim użytkownikom przywrócono możliwość korzystania z dotychczas dostępnych metod spłaty. Allegro miało zaś przeanalizować wyniki testu, sprawdzając, czy wycofanie kart pogorszyło jakość spłaty kredytów. I na tej podstawie podjąć decyzję, czy w przyszłości będzie oferować aktualny wachlarz narzędzi płatniczych, czy też okroi go do przelewów i Blika. Z zapowiedzianych na 6 lutego zmian w regulaminie nie wynika wprost, że Allegro zdecyduje się na ten krok, niemniej jednak nowy zapis daje spółce taką możliwość.

Przeczytajcie także: Koniec testów Allegro Pay

Allegro Pay to spółka należąca do Allegro, oferująca płatności odroczone użytkownikom platformy allegro.pl. Dzięki usłudze tej firmy klienci mogą zamawiać produkty i zapłacić za nie dopiero po 30 dniach, bez konieczności ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. Sprzedawca zaś otrzymuje należność od razu, dzięki czemu może niezwłocznie przystąpić do realizacji zamówienia.

AKTUALIZACJA

Dziś Allegro skorygowało swoją wczorajszą komunikację, dotyczącą zmiany regulaminu Allegro Pay. Ze sprostowania wynika, że do wysyłki do klientów załączono błędną aktualizację dokumentu. Nadesłano też nową, w której nie ma informacji o likwidacji listy narzędzi płatniczych do regulacji należności. Biuro prasowe Allegro napisało zaś do redakcji cashless.pl, że klienci nadal będą mogli spłacać zadłużenie kartą.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies