Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w Allegro Pay. Część klientów straciła możliwość spłaty należności kartami

Wygląda na to, że wkrótce zadłużenie wobec Allegro Pay będzie można spłacać tylko pay by linkiem lub Blikiem

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, będący jednocześnie klientem Allegro Pay, operator usługi wyłączył mu funkcję spłaty należności za pomocą karty a także cyfrowych portfeli takich jak Apple Pay. To o tyle ciekawe, że inni klienci, w tym m.in. ja, wciąż mogą spłacać kredyt wobec Allegro Pay zarówno Blikiem czy przelewem pay by link, jak i kartami płatniczymi.

Przeczytajcie także: Program Smart także na Allegro Lokalnie

Informację o zmianach potwierdziło jednak biuro prasowe Allegro. – Uruchomiliśmy test, w którym dla losowo wybranej grupy klientów korzystających z Allegro Pay, wyłączyliśmy opcję spłaty kartą kredytową i debetową (w tym za pomocą Google Pay i Apple Pay). Naszym celem jest rozwijanie tych metod spłat, które mają największą efektywność dla naszych klientów, przy jednoczesnym optymalizowaniu zasobów niezbędnych do rozwijania mniej popularnych metod płatności – tłumaczą służby prasowe Allegro.

Dodano, że wszyscy klienci mają do dyspozycji opcje spłaty zadłużenia Blikiem i przelewem pay by link.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza podwyżki niektórych opłat

Allegro Pay to usługa umożliwiająca odroczenie płatności za zakupy internetowe. Przy spłacie zadłużenia w ciągu 30 dni od dnia zakupu klient nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Co ciekawe, wykorzystując różne dostępne na rynku narzędzia klienci potrafią odroczyć płatność bezkosztowo nawet o kilka miesięcy. Używają do tego na przykład kart kredytowych, które mają okres bezodsetkowy wynoszący nieraz grubo ponad miesiąc. Spłacając kartą kredytową należność wobec Allegro Pay można więc odroczyć płatność za zakupy internetowe o więcej niż 2 miesiące. Wygląda jednak na to, że opcja taka za chwilę zniknie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies