Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koniec testów w Allegro Pay. Klienci znów mogą spłacać należność kartami

Decyzję na temat tego, co dalej ze spłatami zadłużenia kartami i cyfrowymi portfelami Allegro podejmie po analizie danych z testów

Z informacji cashless.pl wynika, że Allegro zakończyło testy nowego procesu spłaty zadłużenia w ramach usługi Allegro Pay. Od teraz wszyscy klienci mają mieć dostęp do wcześniej oferowanych opcji spłacania zadłużenia, a więc, obok Blika, przelewów pay by link i tradycyjnych przelewów bankowych, także kart i portfeli cyfrowych, takich jak Apple Pay czy Google Pay.

Przypomnę, że kilka dni temu, po doniesieniach czytelników cashless.pl, napisaliśmy tekst o tym, że Allegro wycofało możliwość spłacania zadłużenia w usłudze Allegro Pay za pomocą kilku dostępnych dotąd instrumentów płatniczych, a więc przede wszystkim kart bankowych oraz portfeli cyfrowych. Później okazało się, że to testy na wybranej, losowej grupie klientów korzystających z Allegro Pay.

Przeczytajcie także: Allegro Pay testuje opcje spłaty zadłużenia

Allegro Pay to spółka należąca do Allegro, oferująca płatności odroczone (z ang. buy now, pay later, czyli kup teraz, zapłać później). Allegro Pay obsługuje klientów korzystających z platformy allegro.pl. Dzięki usłudze tej firmy klienci mogą zamawiać produkty i zapłacić za nie dopiero po 30 dniach, bez konieczności ponoszenia z tego tytułu żadnych, dodatkowych kosztów. Z tym że sprzedawca od razu otrzymuje należność, przez co od razu może przystąpić do realizacji zamówienia.

Decyzja Allegro o wyłączeniu opcji spłacania należności kartą spotkała się z negatywnym odbiorem klientów. Szczególnie tych, którzy do regulowania zadłużenia wobec Allegro Pay używali portfeli cyfrowych. Spłata pieniędzy przy pomocy Apple Pay czy Google Pay jest szczególnie wygodna, gdyż wymaga w zasadzie jednego kliknięcia. W licznych komentarzach pod artykułem cashless.pl czytelnicy pisali, że testy zostały przeprowadzone wbrew zapisom regulaminu Allegro Pay, gdzie dostawca usługi wymienia oferowane sposoby spłacania kredytu, w tym przy pomocy kart.

Przeczytajcie także: Program Smart także na Allegro Lokalnie

Jak dowiaduje się cashless.pl, po zakończeniu testów i przywróceniu klientom możliwości regulacji należności wszystkimi wcześniej dostępnymi instrumentami, Allegro będzie analizować wyniki testów. Analiza ma wykazać, czy wycofanie kart pogorszyło jakość spłaty kredytów. Na tej podstawie podjęta ma być decyzja, czy w przyszłości obecnie dostępny wachlarz narzędzi płatniczych pozostanie, czy zostanie okrojony do przelewów i Blika.

Z informacji serwisu wynika, że Allegro testuje wyłączenie kart, gdyż ten sposób obsługi spłat zadłużeń kosztuje spółkę dużo więcej, niż obsługa przelewami czy Blikiem. Firma dąży zaś do utrzymania 30-dniowego, bezpłatnego okresu odroczenia płatności, a to przy obecnych, wysokich stopach procentowych, nie jest łatwe. Allegro Pay zamierza też w najbliższym czasie podnieść maksymalny limit kredytowy, wynoszący obecnie 4,2 tys. zł. Utrzymanie, czy nawet podniesienie jakości usługi wymaga dyscypliny kosztowej. Stąd poszukiwanie oszczędności.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies