Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wystartowała spółka Binance Poland. Największa na świecie giełda kryptowalut chce działać zgodnie z lokalnymi przepisami

Kryptowalutowy gigant zapowiedział działania edukacyjne i rekrutację w Polsce

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, poinformowała o zmianach dotyczących jej polskich użytkowników. Podmiot uruchomił w naszym kraju spółkę Binance Poland i to za jej pośrednictwem będzie świadczył usługi nad Wisłą. Dla klientów oznacza to m.in. migrację i konieczność podpisania nowego regulaminu.

Przeczytajcie także: Credit Agricole poszerza sieć placówek bezgotówkowych

Kryptowalutowy gigant przekonuje w swoim komunikacie, że powołanie do życia spółki w Polsce oznacza, iż świadczone przez niego usługi są w pełni zgodne z lokalnymi standardami regulacyjnymi dla dostawców usług aktywów wirtualnych. Odpowiedzialna za rozwój Binance w Polsce Katarzyna Wabik zapewniła, że wdrożono procedury dotyczące ryzyka i przeciwdziałania praniu pieniędzy zgodne z wymogami polskiego prawa. Binance chce też rozwijać się na polskim rynku. Oznacza to organizację wydarzeń i edukację w zakresie kryptowalut w naszym kraju. Firma otwarcie mówi też o rekrutacji.

Polska nie jest pierwszym krajem w Unii Europejskiej, w której Binance zarejestrowała swoją działalność – wcześniej stało się tak we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Szwecji, a także na Litwie i Cyprze. Firma zapewniła też, że współpracuje z organami regulacyjnymi na całym świecie, by m.in. zapewnić klientom odpowiednią ochronę. Całość brzmi bardzo ciekawie, gdy weźmie się pod uwagę ostatnie zawirowania wokół rynku kryptowalut (np. upadek giełdy FTX) i coraz częściej powtarzane wezwania do wprowadzenia regulacji w tym biznesie.

Przeczytajcie także: Shopee kończy działalność nad Wisłą i opuszcza Europę

Warto przy okazji przypomnieć, że UOKiK niedawno wszczął postepowanie wobec Good Solution Investments Limited – operatora giełdy kryptowalut Kanga Exchange. Jeden z zarzutów dotyczy promowania podmiotu jako polskiej giełdy kryptowalut, chociaż jej operator ma siedzibę w Belize. Przedstawiciele Kangi przekonują, że zarzuty UOKiK-u są nieuzasadnione, a firma została założona przez Polaków i reprezentuje "polską myśl kryptowalutową".

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies