Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole poszerza sieć placówek bezgotówkowych. Do końca roku ma ich być 150

Obecnie bank posiada ponad 60 oddziałów, w których nie ma już obsługi kasowej

Credit Agricole chwali się rozwojem placówek bezgotówkowych – bank posiada ich ponad 60, z czego blisko połowa pojawiła się w 2022 roku. W oddziałach tego typu, jak łatwo się domyślić, nie ma stanowisk do obsługi kasowej, a doradcy nie przyjmują i nie wypłacają gotówki. Transakcje gotówkowe klienci mogą wykonywać samodzielnie w umieszczonych w oddziale bankomatach i wpłatomatach.

Przeczytajcie także: Nowe funkcje w aplikacji eTerminal

Jak zaznacza bank, wyrugowanie gotówki z oddziałów sprawia, że doradcy mają więcej czasu np. na dobranie oferty dostosowanej do potrzeb klientów. Pracownicy instytucji pokazują także, jak bezpiecznie korzystać z narzędzi bankowości elektronicznej i mobilnej. W tym celu doradców wyposażono w tablety.

Z serwisu cashless.pl mogliście się dowiedzieć w połowie 2021 roku, że Credit Agricole po testach przeprowadzonych w wybranych oddziałach w Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej i Gliwicach, zdecydował o rozwinięciu sieci bezgotówkowych placówek. Instytucja deklarowała wówczas, ze do końca roku chce posiadać 30 oddziałów bezgotówkowych. Na koniec III kw. 2022 roku było ich już 44. W tym roku bank zamierza dalej intensywnie rozwijać oddziały tego typu: łącznie ma ich być 150. Bezgotówkowe będą zarówno oddziały własne banku, jak i placówki partnerskie.

Przeczytajcie także: Portmonetka ze statusem instytucji płatniczej

Ogółem banki działające na polskim rynku na koniec III kw. 2022 roku posiadały 610 oddziałów bezgotówkowych. Największą siecią placówek bezgotówkowych, liczącą 181 oddziałów, dysponował ING. Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się: BNP Paribas (175 placówek, o 18 więcej niż w kwartale poprzedzającym) oraz Millennium (98 – o dwa mniej niż w kwartale poprzedzającym).

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies