Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Oddziałów bezgotówkowych przybywa. Na koniec września było ich ponad 600

ING, BNP Paribas oraz Millennium to instytucje, które posiadają najwięcej placówek bez tradycyjnej obsługi kasowej

Na koniec III kw. 2022 roku banki działające na polskim rynku posiadały 610 oddziałów bezgotówkowych – wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl. To o kilkanaście placówek więcej niż w kwartale poprzedzającym (593) oraz o 55 więcej niż w analogicznym kwartale 2021 roku.

Przeczytajcie także: PayPal z zarzutami od UOKiK-u

W omawianym okresie największą siecią placówek bezgotówkowych, liczącą 181 oddziałów, dysponował ING. Chociaż stan posiadania tej instytucji sukcesywnie się kurczy, wciąż pozostaje ona liderem zestawienia. Na kolejnych miejscach rankingu znalazły się: BNP Paribas (175 placówek, o 18 więcej niż w kwartale poprzedzającym) oraz Millennium (98 – o dwa mniej niż w kwartale poprzedzającym).

Przeczytajcie także: Black Red White uruchomi własny marketplace

Oddział bezgotówkowy nie posiada tradycyjnych kas: wpłaty i wypłaty realizowane są za pomocą maszyn (bankomaty i wpłatomaty). Śledząc liczby placówek tego typu, można odnieść wrażenie, że brakuje tu rynkowego trendu: o ile część instytucji rozbudowuje swoją sieć, o tyle inne ją redukują lub pozostawiają bez zmian. Warto przy tym zaznaczyć, że banki generalnie zmniejszają liczbę posiadanych przez siebie oddziałów. Jeżeli zatem bank donosi o redukcji liczby placówek bezgotówkowych, to zazwyczaj efektem nie jest powrót do tradycyjnego oddziału – cała sieć ulega skurczeniu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies