Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole rozwija placówki bezgotówkowe. Wszystkie oddziały zyskają nowy format

Credit Agricole decyzję podjął po testach, które przeprowadzono w oddziałach w Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej i Gliwicach

Credit Agricole postanowił rozwinąć sieć placówek bezgotówkowych. Po okresie testów, przeprowadzonych w wybranych oddziałach w Warszawie, Łodzi, Bielsku-Białej i Gliwicach, zdecydowano o zastosowaniu tego modelu w całej sieci sprzedaży. Do końca roku ma powstać 30 oddziałów bezgotówkowych.

Przeczytajcie także: Aplikacja Credit Agricole dostępna na wszystkie urządzenia Huawei

W placówkach nowego typu nie ma stanowisk do obsługi kasowej, a doradcy nie przyjmują i nie wypłacają gotówki. Transakcje gotówkowe klienci mogą wykonywać samodzielnie w umieszczonych w oddziale bankomatach i wpłatomatach. Doradcy bankowi, wyposażeni w tablety, podpowiedzą też klientom, którzy nie czują się komfortowo podczas korzystania z bankowości elektronicznej czy mobilnej, jak bezpiecznie bankować w ten sposób oraz jak wykonywać poszczególne operacje.

Pracownicy odciążeni z zadań z zakresu obsługi kasowej będą mieli więcej czasu na rozmowę z klientami oraz na załatwianie bardziej skomplikowanych spraw – tłumaczy Credit Agricole. Wszystkie placówki bezgotówkowe aranżowane są według nowego wystroju. Kluczowym elementem są wygodne kanapy przy stanowiskach obsługi. Są też zamykane, szklane boksy do dłuższych rozmów i poczekalnia z siedziskami dla klientów.

Przeczytajcie także: Credit Agricole wyłącza stary system transakcyjny

Credit Agricole jest kolejnym bankiem, który zdecydował się rozwijać sieć oddziałów bez tradycyjnej obsługi kasowej. Z danych zebranych przez serwis cashless.pl wynika, że na koniec ubiegłego roku działające na polskim rynku banki miały 558 takich placówek. To o 45 więcej niż we wrześniu 2020 r. i o 173 więcej niż w grudniu 2019 r. Najwięcej tego typu oddziałów miał na koniec roku ING – 155, a na drugiej pozycji uplasował się BNP Paribas ze 124 placówkami bezgotówkowymi. Credit Agricole mogło się wtedy pochwalić sześcioma punktami bez obsługi kasowej.

Na obserwowane ostatnio przyspieszenie transformacji sieci placówek bankowych w oddziały bezgotówkowe wpływ miała m.in. pandemia, podczas której banki zachęcały klientów do ograniczania wizyt w placówkach i wykonywania operacji samodzielnie w bankowości elektronicznej. Ogólna liczba oddziałów ostatnio zmniejsza się coraz szybciej, a banki starają się ograniczać koszty, oddelegowując kasjerów do innych obowiązków, a ich dotychczasowe zadania pozostawiając automatom.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies