Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta Polska: w placówkach można wypłacać do 1 tys. zł w ramach usługi cashback

Cashback to usługa, dzięki której można pobrać gotówkę przy okazji płatności kartą

Poczta Polska informuje, że w jej placówkach klienci mogą wypłacić jednorazowo do 1 tys. zł w ramach usługi cashback. Podniesienie limitu do tej kwoty było możliwe dzięki wcześniejszym decyzjom organizacji płatniczych: Mastercard i Visa, o czym więcej możecie przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa promuje cashback

Cashback to swego rodzaju alternatywa dla bankomatów. Dzięki tej usłudze można pobrać gotówkę przy okazji płatności kartą w sklepach czy na wspomnianej poczcie. Wystarczy poinformować osobę obsługującą terminal o chęci pobrania gotówki, wskazać kwotę i przyłożyć kartę. Wypłata jest jednak uzależniona od tego, czy w kasie jest akurat odpowiednia ilość gotówki.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza opłatę za cashback Blikiem

Z danych NBP wynika, że na koniec II kwartału działało ponad 353 tys. terminali z opcją wypłaty gotówki. W okresie kwiecień - czerwiec przeprowadzono 5,8 mln wypłat sklepowych, co oznacza wzrost o 11,6 proc w stosunku do I kwartału 2022. Wartość wypłat sklepowych wyniosła zaś 819,6 mln zł, tj. więcej o 71,9 mln zł w porównaniu do poprzedzającego kwartału, co stanowi wzrost o 9,6 proc.

Terminale z opcją wypłaty gotówki funkcjonują m.in. w popularnych sieciach detalicznych takich jak Carrefour, Dino, Intermarche, Leclerc, Lewiatan, Netto, Polomarket, Społem, Stokrotka czy Żabka. W grudniu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że na testy takiego rozwiązania zdecydowała się również Biedronka.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies