Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta Polska: w placówkach można wypłacać do 1 tys. zł w ramach usługi cashback

Cashback to usługa, dzięki której można pobrać gotówkę przy okazji płatności kartą

Poczta Polska informuje, że w jej placówkach klienci mogą wypłacić jednorazowo do 1 tys. zł w ramach usługi cashback. Podniesienie limitu do tej kwoty było możliwe dzięki wcześniejszym decyzjom organizacji płatniczych: Mastercard i Visa, o czym więcej możecie przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: Polska Bezgotówkowa promuje cashback

Cashback to swego rodzaju alternatywa dla bankomatów. Dzięki tej usłudze można pobrać gotówkę przy okazji płatności kartą w sklepach czy na wspomnianej poczcie. Wystarczy poinformować osobę obsługującą terminal o chęci pobrania gotówki, wskazać kwotę i przyłożyć kartę. Wypłata jest jednak uzależniona od tego, czy w kasie jest akurat odpowiednia ilość gotówki.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza opłatę za cashback Blikiem

Z danych NBP wynika, że na koniec II kwartału działało ponad 353 tys. terminali z opcją wypłaty gotówki. W okresie kwiecień - czerwiec przeprowadzono 5,8 mln wypłat sklepowych, co oznacza wzrost o 11,6 proc w stosunku do I kwartału 2022. Wartość wypłat sklepowych wyniosła zaś 819,6 mln zł, tj. więcej o 71,9 mln zł w porównaniu do poprzedzającego kwartału, co stanowi wzrost o 9,6 proc.

Terminale z opcją wypłaty gotówki funkcjonują m.in. w popularnych sieciach detalicznych takich jak Carrefour, Dino, Intermarche, Leclerc, Lewiatan, Netto, Polomarket, Społem, Stokrotka czy Żabka. W grudniu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że na testy takiego rozwiązania zdecydowała się również Biedronka.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies