Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Potrzebna gotówka a bankomatu brak? Oto sklepy, w których możecie skorzystać z cashbacku

Na koniec marca gotówkę przy okazji płatności kartą za zakupy wypłacić można było w bez mała 279 tys. sklepach i punktach usługowych

Po decyzji Mastercarda i Visy już od 1 września bieżącego roku w ramach usługi cashback będzie można jednorazowo wypłacać 1000 zł. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom niektórych klientów, którzy nieraz potrzebują podjąć większą gotówkę, niż pozwalają na to obecnie obowiązujące limity, czyli maksymalnie 500 zł. Nowy limit to też więcej niż 800 zł, czyli maksymalna kwota jednorazowej wypłaty obowiązująca od niedawna w bankomatach Euronetu.

Przeczytajcie także: Mastercard i Visa zwiększają limit cashbacku

Cashback może więc stać się usługą, której popularność będzie rosła. Zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego na koniec marca 2022 r. na polskim rynku było bez mała 279 tys. placówek handlowych i usługowych, w których można było skorzystać z wypłat gotówki przy okazji płatności kartą za zakupy. Najpopularniejsze sieci detaliczne, oferujące cashback to: BP, Carrefour, Dino, Intermarche, Leclerc, Lewiatan, Netto, Orlen, Poczta Polska, Polomarket, Społem, Stokrotka, Topaz i Żabka.

Przeczytajcie także: Rośnie liczba bankowych oddziałów bezgotówkowych

Przypomnę, że aby móc wypłacić gotówkę ze sklepowej kasy, należy zrobić zakupy na dowolną kwotę i zapłacić za nie kartą. W przeciwieństwie do transakcji w bankomacie, z którego klient jest zmuszony do podjęcia równej kwoty uwarunkowanej nominałami banknotów dostępnych w urządzeniu, przy pomocy cashbacku można wypłacić dowolną kwotę, np. 33,50 zł. Instytucje podkreślają jednak, że możliwość skorzystania z tej usługi ograniczona jest dostępnością gotówki w kasie sklepu.

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies