Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Liczba oddziałów bezgotówkowych nadal rośnie. Banki mają ich ponad 600

Najwięcej placówek bez tradycyjnej obsługi kasowej posiadają ING, BNP Paribas oraz Millennium

Banki działające na polskim rynku na koniec II kw. 2022 roku posiadały 606 oddziałów bezgotówkowych. Tak przynajmniej wynika z danych zebranych przez serwis cashless.pl. To o kilkanaście placówek więcej niż w kwartale poprzedzającym oraz o blisko sto więcej niż w analogicznym kwartale 2021 roku.

Przeczytajcie także: Allegro posiada już 2 tys. automatów paczkowych

Największą sieć placówek bezgotówkowych, liczącą 182 oddziały, posiadał w poprzednim kwartale ING. Instytucja ta kolejny już raz otwiera zestawienie, chociaż jej stan posiadania jest mniejszy. Na kolejnych miejscach znalazły się: BNP Paribas (157 placówek, o 12 więcej niż w kwartale poprzedzającym) oraz Millennium (100 – wynik nie uległ zmianie).

Przeczytajcie także: Oto nowe smartwatche Sense 2 i Versa 4

Oddział bezgotówkowy to taki, w którym nie ma tradycyjnych kas, a wpłaty i wypłaty realizowane są za pomocą maszyn (bankomaty i wpłatomaty). Patrząc na liczby placówek tego typu można odnieść wrażenie, że brakuje tu rynkowego trendu, bo o ile część instytucji rozbudowuje swoją sieć, o tyle inne ją redukują lub pozostawiają bez zmian. Trzeba jednak pamiętać, że banki generalnie zmniejszają liczbę posiadanych przez siebie oddziałów. Zwykle więc jeśli jakiś bank donosi o zmniejszeniu liczby placówek bezgotówkowych, to nie wynika to z tego, że do którejś z nich wróciła gotówka, tylko że instytucja po prostu ograniczyła swoją stacjonarną sieć.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies