Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa także zwiększa limit wypłat w ramach usługi cashback. Nowe warunki od 1 września 2022 r.

Podobnie jak konkurencyjny Mastercard wypłaty gotówki ze sklepowych kas kartami Visa będą mogły wynosić maksymalnie 1000 zł

W oświadczeniu nadesłanym do redakcji cashless.pl biuro prasowe Visy w Polsce informuje o zmianie warunków korzystania z usługi cashback (wypłaty gotówki ze sklepowych kas przy okazji płatności kartą za zakupy). – Od 1 września 2022 roku Visa – we współpracy z polskimi bankami i agentami rozliczeniowymi – zwiększy obecny limit jednorazowej transakcji cashback w Polsce do 1000 złotych. Zostało to poprzedzone uzyskaniem zgody Narodowego Banku Polskiego – piszą służby prasowe organizacji.

Przeczytajcie także: Mastercard podnosi limit cashback w Polsce

Przypomnę, że wczoraj o podobnej decyzji poinformował także Mastercard. Natomiast o tym, że obie organizacje pracują nad zwiększeniem limitu cashbacku, wiadomo od kwietnia bieżącego roku, gdy odpowiednie wnioski zostały złożone przez te instytucje do Narodowego Banku Polskiego. Więcej na ten temat w tekście Mastercard i Visa chcą podnieść limit wypłat gotówki w ramach cashback. Wniosek w tej sprawie miał trafić do NBP.

Przeczytajcie także: Blik przejmuje płatności mobilne na Słowacji

Cashback (Mastercard określa tę usługę mianem "Płać kartą i wypłacaj") jest postrzegany często jako alternatywa dla bankomatu. Niestety, nie jest w stanie go zastąpić choćby z tego powodu, że coraz więcej klientów płaci w sklepach bezgotówkowo, a to powoduje, że kasy w marketach coraz częściej świecą pustkami. Możliwość skorzystania z cashbacku jest zaś uzależniona od ilości gotówki dostępnej w danym momencie w placówce oferującej wypłaty. Obecnie wypłaty cashback są dostępne w prawie 280 tys. punktów handlowych i usługowych w całej Polsce.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies