Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Blik przejmuje Viamo. To słowacki operator płatności mobilnych

Akwizycja słowackiej spółki jest kolejnym krokiem w rozwoju Blika za granicą

Polski Standard Płatności, operator systemu Blik, poinformował o przejęciu słowackiej spółki Viamo. Polska firma obejmie 100 proc. udziałów w Viamo, które ma status instytucji płatniczej. Umowę dotyczącą transakcji podpisano kilka dni temu w Warszawie. Przejęcie zostanie sfinalizowane po wydaniu zgody przez słowacki bank centralny.

Przeczytajcie także: Blik wystartuje w Rumunii

– Już dwa lata temu zaczęliśmy nawiązywać partnerstwa z globalnymi dostawcami usług płatniczych. Akwizycja słowackiej spółki Viamo to kolejny ważny etap naszej historii, który wzmocni naszą pozycję w regionie. Widzimy ogromny potencjał tego rynku, szczególnie w kontekście naszych planów działania w całej strefie euro – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności.

Viamo działa na rynku słowackim od 2013 r. Spółka dostarcza usługi z zakresu płatności P2P (przelewy pomiędzy użytkownikami) oraz płatności dla biznesu oparte o kody QR i linki płatnicze. Jest także dostawcą bramki płatniczej – Viamo PayGate. Obecnie ściśle współpracuje z 2 bankami – VÚB i Tatra banka. Z jej usług za pomocą aplikacji mobilnej Viamo Plus mogą jednak korzystać klienci wszystkich banków na Słowacji. Apka ma ok. 300 tys. użytkowników.

Przeczytajcie także: Zapraszamy na Cashless Breakfast o płatnościach odroczonych

A jeżeli chodzi o zagraniczne plany Blika, to spółka prowadzi prace nad udostępnieniem swoich usług w Rumunii. Pierwsze z tamtejszych banków mogą wdrożyć płatności Blik jeszcze w tym roku. Więcej na ten temat w tekście Blik uruchomi płatności w pierwszym kraju poza Polską. Trwają zaawansowane prace nad startem usługi w Rumunii.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies