Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
DNB przedłuża ofertę umorzeniową. Do końca marca za nadpłatę kredytu zaoferuje dyskonto

Instytucję na polskim rynku trzymają już tylko relacje z kredytobiorcami

Z końcem grudnia DNB podjął decyzję o dalszym oferowaniu swoim klientom dyskonta przy nadpłatach kredytów hipotecznych. Jest to kolejne przedłużenie promocji, tym razem o następne trzy miesiące – do 31 marca 2023 r., przy czym spłata kredytu może nastąpić najpóźniej do 24 marca.

Przeczytajcie także: Nationale-Nederlanden już po fuzji prawnej z MetLife'em

Oferta dotyczy klientów indywidualnych posiadających kredyty w euro lub frankach szwajcarskich. Jeśli zdecydują się oni na jednorazową, przedterminową spłatę części kredytu, bank umorzy im część zadłużenia. W zależności od wysokości nadpłaty dyskonto może wynieść od 0,5 proc. kapitału (przy jednorazowej spłacie mniej niż 10 proc. pozostałego zadłużenia) do 3,5 proc. (jeśli nadpłacone zostanie ponad 70 proc. kapitału). Z kolei całkowita spłata kredytu ma się w ramach przedłużanej oferty "Lato" wiązać z 5-procentowym umorzeniem.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie w plebiscycie Cashless Pay 2022

Bank DNB zdecydował o opuszczeniu polskiego rynku i od kilku lat nie pozyskuje tu klientów, ani nie obsługuje rachunków osobistych. Obecnie utrzymuje relacje jeszcze tylko z osobami posiadającymi kredyty mieszkaniowe i – jak widać – nie ustaje w staraniach, by i z tymi klientami się pożegnać. Już w maju 2021 r. instytucja wyszła z ofertą, w ramach której proponowała do 10 proc. umorzenia za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Promocję wielokrotnie przedłużano. Ostatecznie w kwietniu 2022 r. bank zadeklarował, że daje kredytobiorcom ostatnią szansę na nadpłatę kredytu z tak atrakcyjnymi warunkami. Po czym wyszedł z kolejną ofertą – tym razem już z mniejszym benefitem, bo umorzenie może wynieść co najwyżej 5 proc. kwoty pozostałej do spłaty. Ta oferta doczekała się właśnie trzeciego wydłużenia terminu na dokonanie nadpłaty.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KREDYTY, DNB

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies